Ukraina: Wygrał komik bez programu. Zełenski musi odpowiedzieć na ataki Poroszenki

autor: Zbigniew Parafianowicz02.04.2019, 07:49; Aktualizacja: 02.04.2019, 08:00
Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenskiźródło: ShutterStock

Obóz urzędującego prezydenta Petra Poroszenki próbuje udowodnić, że komik jest słaby, bez poglądów i doświadczenia, a tym samym to kandydat realizujący interesy Kremla.

Według cząstkowych wyników podawanych wczoraj przez Centralną Komisję Wyborczą komik Wołodymyr Zełenski zdobył 30,4 proc. poparcia. Na urzędującego prezydenta głos oddało 16,09 proc. Ukraińców. Julię Tymoszenko poparło 13,23 proc. wyborców. To rezultaty po przeliczeniu 50 proc. protokołów.

Równocześnie ruszyła kampania przed drugą turą zaplanowaną na 21 kwietnia. Tymoszenko początkowo kwestionowała wyniki exit poll. Ich wiarygodność od początku była jednak wysoka, a polityk była jedną osobą, która je podważała. Większych zarzutów co do przebiegu wyborów nie mieli również zagraniczni obserwatorzy. Panuje przekonanie, że były one nadspodziewanie spokojne. W niedzielę wieczorem pod budynkiem Centralnej Komisji Wyborczej gromadzili się co prawda ludzie, którzy zapowiadali manifestacje przeciw fałszerstwom. Nie doszło jednak do poważniejszych demonstracji.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie