Co Izrael chce ugrać w Polsce? Trwa walka o wysoką stawkę

autor: Jakub Kapiszewski14.02.2019, 07:30; Aktualizacja: 14.02.2019, 09:21
Benjamin Netanjahu

Benjamin Netanjahuźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: JACK GUEZ POOL

Binjamin Netanjahu zjawia się w Warszawie na niecałe dwa miesiące przed wyborami do Knesetu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (39)

  • Terezin(2019-02-14 08:10) Zgłoś naruszenie 905

    Piniendzy ni ma i nie bedzie

    Odpowiedz
  • Sygnatariusz(2019-02-14 10:15) Zgłoś naruszenie 1745

    Jak to co, wyszlamować Polin z 300 miliardów dolarów za ubzdurane zobowiązania z bezspadkowego mienia jakoby pozostawionego przez obywateli polskich narodowości najlepszej, którzy zginęli w czasie wojny światowej. Oczywiście szlamunek odbywa się przy poarciu naszego największego sojusznika USA, który zobowiązał się do przypilnowania tego rabunku uchwalając ustawę 447 just w tamtym roku. Oczywiście w mediach głównego nurtu cichosza i autocenzura.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xyz(2019-02-14 10:21) Zgłoś naruszenie 622

    W Izraelu trwa walka polityczna przed wyborami podobnie jak w Polsce z podobnym natężeniem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EWA(2019-02-14 10:44) Zgłoś naruszenie 1626

    A co nas obchodzi interes izraelskiego premiera? Dlaczego ta konferencja odbywa się kosztem Polski? Na czym konkretnym polega sojusz Polski z USA, gdzie została uchwalona antypolska ustawa 447?

    Odpowiedz
  • Pawel001(2019-02-14 12:02) Zgłoś naruszenie 7712

    Monachium 1938 Warszawa 2019

    Odpowiedz
  • peksiu(2019-02-14 15:59) Zgłoś naruszenie 1268

    Całe szczęście,że niektóre stacje telewizyjne robią wywiady z ekspertami na ten temat, .Mówią prawdę ,że chodzi o interesy amerykanów ,tych z USA (żandarma świata) i interesy Izraela. Polscy politycy ( mieszkający tylko w Polsce) znowu narażają NASZĄ OJCZYZNĘ na zniszczenie, to jest jawna zdrada. Jedni to zrobili z Irakiem, teraz chcą z Iranem.Choć to inne opcje polityczne - cel ten sam.Czyżby USA- chrześcijanie???chcieli następnej wyprawy krzyżowej. Tak zrozumiałem z wystąpienia przedstawiciela USA. Gdzie jest terroryzm w Europie robiony przez Iran. Polacy pamiętajcie co PERSJA dla Polski uczyniła podczas II wojny światowej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • abc(2019-02-14 16:12) Zgłoś naruszenie 7513

    Rząd Izraela winien porozumieć się z Palestyńczykami i ludźmi ******* Żyją koło siebie i nie trzeba się żreć. Nasi u koryta, świeccy i duchowni, też żrą się z kim się da i zamiast dogadać się z Moskwą to idioci doprowadzą do wzrostu cen ropy i gazu i spowolnią wzrost gospodarczy. A zarobi USA.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wojenko, wojenko>(2019-02-14 17:46) Zgłoś naruszenie 1455

    Szykuje się powtórka z IRAKU. Jesli POLSKI rząd znowu przyłoży łapy do wojny z Iranem - tak jak KWachu z Irakiem - to niech po wsze czasy zapomni o władzy w Polsce. NIE MA przyjazni z USA i Izraelem ! POLACY NIE CHCĄ ŻADNYCH WOJEN !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gosia(2019-02-14 18:22) Zgłoś naruszenie 1614

    Źydzi przyjeżdżają w gości i obrażają gospodarza a przy okazji starają się ugrać jak najwięcej dla swoich brudnych interesów. Amerykanie na konferencji w Warszawie, najbardziej martwią się o holokaust!Zadziwiające ,ale też świadczy o tym,kto rządzi Ameryką!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Judaszowe srebniki(2019-02-15 04:40) Zgłoś naruszenie 804

    Premier Izraela powiedzial ze Polacy kolaborowali z Niemcami w czasie wojny ale zapomnial biedak tto jest odpowiedzialny za wojnę w Polsce, za biedę, zniszczenie, głód, bezdomność, traumy Polaków? Głód i strach lub żądza pieniądza doprowadziła pojedyncze jednostki do przejścia na stronę wroga.

    Odpowiedz
  • Marek(2019-02-15 08:53) Zgłoś naruszenie 792

    Jak to co chce ugrać? Jako przedstawiciel krwiopijców plujących jadem i zakłamanych faszystów chce nas wydoić. Ukraść, wyłudzisz, oszukać, przekłamać to jest ich specjalność, więc knują jak nas okraść, jak wymordować i okraść obywateli Iranu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qwertz(2019-02-15 09:40) Zgłoś naruszenie 350

    "... za jego kadencji stosunki Jerozolimy z państwami arabskimi..." szanowny pan redaktor tak oficjalnie uznaje Jerozolime za stolice Izraela czy to po prostu kolejne niechlujstwo w tlumaczeniu, jakich, niestety, wiele w codziennych "artykulach" na internetowych portalach?

    Odpowiedz
  • POLAK(2019-02-15 11:24) Zgłoś naruszenie 726

    DOŚĆ OPLUWANIA NARODU POLSKIEGO !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mądra Polska(2019-02-15 19:10) Zgłoś naruszenie 212

    Nic nie dzieje się przez przypadek. 8.01.2019r "Rzeczpospolita" podała informację, że Francja i Niemcy podpiszą w Akwizgranie traktat, który wzmocni zdolności Europy do samodzielnego działania i stworzy wspólny front dyplomacji w ramach Unii Europejskiej, a już 10.02.2019r Mike Pompeo sekretarz stanu USA w rozmowie z telewizją Fox News zapowiedział szczyt bliskowschodni, który USA zorganizuje w Warszawie. Oczywiście ogłosił to, bez poinformowania strony polskiej. Przypadek? Skądże. Szczyt ma zapoczątkować kłopoty PiS, bo ten ma duze szanse zgarnąc większość miejsc w PE, które przyznane są Polsce. Walka zaczyna sie. Niemcy i Francja obawiają, się, że wybory do PE mogą przynieść ogromne zmiany w podziale sił politycznych w PE. Przyjrzyjmy się też temu, co za chwilę będzie działo się we Włoszech i na Węgrzech... Traktat Francusko-Niemiecki już działa... i ma duży wpływ także na to, by Wielka Brytania powróciła na łono Unii Europejskiej zanim jeszcze je opuści.

    Odpowiedz
  • dim(2019-02-16 08:21) Zgłoś naruszenie 252

    Bardzo to interesujące, jak można napisać taki ładny artykuł, w ogóle nie wspominając o ustawie 447...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sydio(2019-02-16 16:44) Zgłoś naruszenie 341

    Mam nadzieję, że panom z PiS nie przyjdzie do głowy, by przyjaźń z USA oraz Izraelem umacniać krwią naszych żołnierzy gdzieś na pustyniach Iranu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2019-02-16 20:10) Zgłoś naruszenie 245

    PIS mojego głosu nie dostanie po tej Konferencji! Chyba już dość robienia laski!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Raven(2019-02-16 20:15) Zgłoś naruszenie 371

    Z jakiej racji Grupa Wyszehradzka ma obradować w Izraelu? To przecież kolejny asumpt do szantażu w przyszłości!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pokrzywdzony(2019-02-17 12:54) Zgłoś naruszenie 443

    Obowiązkowo trzeba się rozliczyć.Nie może tak być jak jest w Łodzi. Skonfiskowali nieruchomości a teraz po latach sprzedają je za grube miliony i grają w głupca -by po odszkodowania występować do Niemców.

    Odpowiedz
  • Nierozsądne Słowa(2019-02-24 10:55) Zgłoś naruszenie 10

    szło wszystko w dobrym kierunku. ....Teraz w Polsce będzie tylko niechęć i zerowe zainteresowanie jakąkolwiek współpracą. Bo jak się Nas nie szanuje to po co wchodzić w relacje z kimś kto Nas nie chce. Tyle Izrael realnie ugra. Miał sprzymierzeńca, a będzie miał obojętnego partnera. Nie sądzę by teraz ktokolwiek wykonał jakiś ruch dobrej woli, a jesli to będą już tylko nic nie znaczące gesty.

    Odpowiedz