statystyki

Interesy z rosyjskim oligarchą. Dieripaska nagradza Amerykanów

autor: Radosław Korzycki05.02.2019, 07:05; Aktualizacja: 05.02.2019, 07:38
Oleg Dieripaska musi zrestrukturyzować swoje firmy, ale pozostał ich głównym udziałowcem

Oleg Dieripaska musi zrestrukturyzować swoje firmy, ale pozostał ich głównym udziałowcemźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Simon Dawson

Gdy tylko republikanie przeforsowali zniesienie nałożonych na spółkę oligarchy sankcji, do jej rady nadzorczej wszedł dawny współpracownik Trumpa.

Po tym, jak amerykański Departament Stanu zniósł sankcje nałożone niemal przed rokiem na firmy należące do Olega Dieripaski, rosyjski oligarcha zatrudnił w swoim holdingu En+ Group siedmiu nowych członków rady nadzorczej. Jest wśród nich Christopher Burnham, wpływowy dyplomata z czasów prezydentury George’a W. Busha i doradca Donalda Trumpa, wcześniej związany z Deutsche Bankiem.

Przeciwko uchyleniu restrykcji byli demokraci, którzy próbowali zablokować inicjatywę sekretarza skarbu Steve’a Mnuchina w Izbie Reprezentantów, ale ich uchwała upadła w zdominowanym przez republikanów Senacie. Rząd Trumpa stoi na stanowisku, że utrzymanie sankcji miałoby negatywny wpływ na światowy rynek aluminium, na którym En+ Group jest jednym z głównych graczy. Porozumienie zawarte między Departamentem Stanu zakładało restrukturyzację tej firmy oraz spółki córki Rusal i kompanii energetycznej EuroSibEnergowere, jednak Dieripaska pozostał ich głównym udziałowcem.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie