statystyki

Skrajne oceny „taśmy Kaczyńskiego”

autor: Tomasz Żółciak30.01.2019, 07:39; Aktualizacja: 30.01.2019, 07:59
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyńskiźródło: ShutterStock

Nagrania z udziałem prezesa PiS, ujawnione przez „Gazetę Wyborczą”, wywołały falę politycznych komentarzy. Rzecz w tym, że opozycja i PiS wyciągają z nich diametralnie różne wnioski.

Spekulacje o możliwej publikacji taśm pojawiły się już w poniedziałek. Atmosferę podgrzewało to, że nagrany został Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Okazało się, że chodzi o rozmowę z końca lipca ub.r., jaką prezes PiS odbył w siedzibie partii z Geraldem Birgfellnerem, austriackim biznesmenem, spowinowaconym z Kaczyńskim.

Mit prezesa prysł. Skupił tak dużo władzy, że teraz sam jest sobie winien >>>

Zaremba o taśmie Kaczyńskiego: Niezguła bez konta obraca milionami >>>

Tematem rozmów była budowa dwóch wieżowców w centrum stolicy przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. W rozmowie udział wzięli jeszcze brat cioteczny Kaczyńskiego Grzegorz Tomaszewski oraz tłumaczka Birgfellnera. Z nagrań wynika, że decyzją prezesa PiS inwestycja została wstrzymana, co spowodowało problem w rozliczeniach z austriackim partnerem. W rozmowach pojawił się też wątek Banku Pekao, któremu szefuje związany z PiS Michał Krupiński. Pojawiła się sugestia, że bank mógłby udzielić kredytu na budowę wieżowców w wysokości 300 mln euro.

Jak politycy ocenili treść nagrań?


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (12)

  • prawnik(2019-01-30 09:59) Zgłoś naruszenie 1313

    Takie taśmy w 2000 roku, obaliłyby każdy polski rząd. Czy zobojętnieliśmy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AMber i VAT(2019-01-30 11:57) Zgłoś naruszenie 109

    w pupe te tasmy PREZES NIE Przeklina UCZCIWY Z Niego człek MA MOJ GŁOS TYLKO ,PIS,, KUKIZ,,

    Odpowiedz
  • to przeczytałam(2019-01-30 14:42) Zgłoś naruszenie 108

    Byłem dzisiaj w sklepie po bułki. Kasjerka, że należy się 1,35 zł, a ja do niej, że nie zapłacę i żeby wysunęła roszczenia o charakterze sądowym. Klienci zaczęli bić brawo, podchodzili do mnie i mówili, że nigdy nie widzieli tak uczciwego człowieka jak ja.

    Odpowiedz
  • cc(2019-02-01 03:51) Zgłoś naruszenie 63

    to wszystko za to ze Hania musiala oddac kamienice ale jest wolna?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Każdy wuj(2019-01-30 09:16) Zgłoś naruszenie 63

    ... na swój strój.

    Odpowiedz
  • wjw(2019-01-30 12:24) Zgłoś naruszenie 57

    Przecież rzecznik PiS powiedziała wyraźnie, że:" prezes od lat walczy z uczciwością", więc o co chodzi ? Chyba ta pani nie wie co mówi bo to pogrąża pryncypała.

    Odpowiedz
  • srebna plus(2019-02-02 06:35) Zgłoś naruszenie 43

    w państwie, w którym rozdaje się 500+ i ogromne plusy na prawo i lewo także dla dzieci obcokrajowców nie ma na podwyżki dla nauczycieli. Nikt nie kryje się z tym, że inwestowanie w nauczycieli i edukację nie jest celem władzy. Celem jest opłacanie wyborców dla własnych NPB i Srebrna plus. Głupi naród pobiegnie za szybkim i łatwym pieniądzem, a władza w nagrodę znajdzie pieniądze na duże podwyżki dla policji i zaostrzy prawo karne swoim wyborcom.

    Odpowiedz
  • pol(2019-02-01 12:34) Zgłoś naruszenie 42

    Ale uczciwi ??????

    Odpowiedz
  • Bert(2019-02-02 21:53) Zgłoś naruszenie 33

    Propagandowe pomyje, bez żadnej wagi prawnej, ku radości esbeków i wszelkiej maści umoczonych wyrodków i półgłówków. Gratuluję wyczucia szanownym pismakom z gazety POprawnej. Od dziś nazywacie się u mnie "z gazety POsr.nej"

    Odpowiedz
  • wojtek(2019-02-02 19:01) Zgłoś naruszenie 23

    Przecież prezes uprzedzał, ze będzie w Warszawie Budapeszt. Uczciwie uprzedzał, bo to bardzo uczciwy człowiek jest, po prostu kryształ, a dokładniej Uczciwy Developer. Wszyscy tak uważają, że wymienię przykładowo: poseł Sasin, marszałek Karczewski, TV ****** no po prostu brakuje klawiatury żeby wszystkich wymienić, chociaż uczciwie (takie dziś modne słowo) przyznać trzeba że pewien Austriak ponoć ma zdanie odrębne. Ale wszyscy wiemy, jacy są Austriacy, np. taki jeden z wąsikiem, no ... dajmy spokój. Wiemy komu to służy i kto za tym stoi i damy odpór i zadajmy podstawowe pytanie , czy Austriak przestał już bić murzynów? Więc o co Wam kochani chodzi? Ruki pa szwam i małczat!

    Odpowiedz