statystyki

Skrajne oceny „taśmy Kaczyńskiego”

autor: Tomasz Żółciak30.01.2019, 07:39; Aktualizacja: 30.01.2019, 07:59
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyńskiźródło: ShutterStock

Nagrania z udziałem prezesa PiS, ujawnione przez „Gazetę Wyborczą”, wywołały falę politycznych komentarzy. Rzecz w tym, że opozycja i PiS wyciągają z nich diametralnie różne wnioski.

Spekulacje o możliwej publikacji taśm pojawiły się już w poniedziałek. Atmosferę podgrzewało to, że nagrany został Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Okazało się, że chodzi o rozmowę z końca lipca ub.r., jaką prezes PiS odbył w siedzibie partii z Geraldem Birgfellnerem, austriackim biznesmenem, spowinowaconym z Kaczyńskim.

Mit prezesa prysł. Skupił tak dużo władzy, że teraz sam jest sobie winien >>>

Zaremba o taśmie Kaczyńskiego: Niezguła bez konta obraca milionami >>>

Tematem rozmów była budowa dwóch wieżowców w centrum stolicy przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. W rozmowie udział wzięli jeszcze brat cioteczny Kaczyńskiego Grzegorz Tomaszewski oraz tłumaczka Birgfellnera. Z nagrań wynika, że decyzją prezesa PiS inwestycja została wstrzymana, co spowodowało problem w rozliczeniach z austriackim partnerem. W rozmowach pojawił się też wątek Banku Pekao, któremu szefuje związany z PiS Michał Krupiński. Pojawiła się sugestia, że bank mógłby udzielić kredytu na budowę wieżowców w wysokości 300 mln euro.

Jak politycy ocenili treść nagrań?


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (12)

  • prawnik(2019-01-30 09:59) Zgłoś naruszenie 1313

    Takie taśmy w 2000 roku, obaliłyby każdy polski rząd. Czy zobojętnieliśmy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AMber i VAT(2019-01-30 11:57) Zgłoś naruszenie 109

    w pupe te tasmy PREZES NIE Przeklina UCZCIWY Z Niego człek MA MOJ GŁOS TYLKO ,PIS,, KUKIZ,,

    Odpowiedz
  • to przeczytałam(2019-01-30 14:42) Zgłoś naruszenie 108

    Byłem dzisiaj w sklepie po bułki. Kasjerka, że należy się 1,35 zł, a ja do niej, że nie zapłacę i żeby wysunęła roszczenia o charakterze sądowym. Klienci zaczęli bić brawo, podchodzili do mnie i mówili, że nigdy nie widzieli tak uczciwego człowieka jak ja.

    Odpowiedz
  • cc(2019-02-01 03:51) Zgłoś naruszenie 63

    to wszystko za to ze Hania musiala oddac kamienice ale jest wolna?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Każdy wuj(2019-01-30 09:16) Zgłoś naruszenie 63

    ... na swój strój.

    Odpowiedz
  • wjw(2019-01-30 12:24) Zgłoś naruszenie 57

    Przecież rzecznik PiS powiedziała wyraźnie, że:" prezes od lat walczy z uczciwością", więc o co chodzi ? Chyba ta pani nie wie co mówi bo to pogrąża pryncypała.

    Odpowiedz
  • srebna plus(2019-02-02 06:35) Zgłoś naruszenie 43

    w państwie, w którym rozdaje się 500+ i ogromne plusy na prawo i lewo także dla dzieci obcokrajowców nie ma na podwyżki dla nauczycieli. Nikt nie kryje się z tym, że inwestowanie w nauczycieli i edukację nie jest celem władzy. Celem jest opłacanie wyborców dla własnych NPB i Srebrna plus. Głupi naród pobiegnie za szybkim i łatwym pieniądzem, a władza w nagrodę znajdzie pieniądze na duże podwyżki dla policji i zaostrzy prawo karne swoim wyborcom.

    Odpowiedz
  • pol(2019-02-01 12:34) Zgłoś naruszenie 42

    Ale uczciwi ??????

    Odpowiedz
  • Bert(2019-02-02 21:53) Zgłoś naruszenie 33

    Propagandowe pomyje, bez żadnej wagi prawnej, ku radości esbeków i wszelkiej maści umoczonych wyrodków i półgłówków. Gratuluję wyczucia szanownym pismakom z gazety POprawnej. Od dziś nazywacie się u mnie "z gazety POsr.nej"

    Odpowiedz
  • wojtek(2019-02-02 19:01) Zgłoś naruszenie 23

    Przecież prezes uprzedzał, ze będzie w Warszawie Budapeszt. Uczciwie uprzedzał, bo to bardzo uczciwy człowiek jest, po prostu kryształ, a dokładniej Uczciwy Developer. Wszyscy tak uważają, że wymienię przykładowo: poseł Sasin, marszałek Karczewski, TV ****** no po prostu brakuje klawiatury żeby wszystkich wymienić, chociaż uczciwie (takie dziś modne słowo) przyznać trzeba że pewien Austriak ponoć ma zdanie odrębne. Ale wszyscy wiemy, jacy są Austriacy, np. taki jeden z wąsikiem, no ... dajmy spokój. Wiemy komu to służy i kto za tym stoi i damy odpór i zadajmy podstawowe pytanie , czy Austriak przestał już bić murzynów? Więc o co Wam kochani chodzi? Ruki pa szwam i małczat!

    Odpowiedz