Szef KRRiT: Największym błędem TVP jest zaangażowanie w spór polityczny [WYWIAD]

autor: Robert Mazurek18.01.2019, 07:00; Aktualizacja: 18.01.2019, 09:22
Witold Kołodziejski: Najczęściej oglądam TVP Kultura, która ma bardzo dobry, przy tym nie przesadnie elitarny poziom. Wydawałoby się, że to program dla każdego, kto ma choćby minimalne ambicje intelektualne, niestety ma minimalny udział w rynku. Fot. Darek Golik.

Witold Kołodziejski: Najczęściej oglądam TVP Kultura, która ma bardzo dobry, przy tym nie przesadnie elitarny poziom. Wydawałoby się, że to program dla każdego, kto ma choćby minimalne ambicje intelektualne, niestety ma minimalny udział w rynku. Fot. Darek Golik.źródło: Dziennik Gazeta Prawna/Inne
autor zdjęcia: Darek Golik

Ten materiał „Wiadomości” to był błąd. Nie ma co pudrować rzeczywistości, trzeba pokazywać złe zachowania bez względu na to, kto się ich dopuścił - mówi Witold Kołodziejski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (30)

  • Mecenas(2019-01-18 09:07) Zgłoś naruszenie 2425

    Skończcie z tą obłudą w /s Adamowicza. Przecież można sprawdzić w necie, co o Adamowiczu mówiła PO i Luberna kilka miesięcy temu. Jak pluli na niego....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • art(2019-01-18 09:10) Zgłoś naruszenie 1518

    Obie główne stacje TVP i TVN są równie obiektywne niestety. Obu już nie oglądam.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • remick(2019-01-18 09:10) Zgłoś naruszenie 2028

    Co jest z zaangazowaniem TVN w spory polityczne? Nie dosc tego, to biegaja jeszcze w koszulkach i pizamach z napisem "konstytucja, demokracja"... i tylko z ich lewacko-liberalno-teczowa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • usa(2019-01-18 09:57) Zgłoś naruszenie 1424

    Gdyby nie TVP to istniałaby tylko jedna "PRAWDA EKRANU TVN"!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • antylewus(2019-01-18 10:36) Zgłoś naruszenie 1526

    Jednak wg mnie to tvn i tvn24 są głównymi wylęgarniami nienawiści

    Odpowiedz
  • quano(2019-01-18 10:39) Zgłoś naruszenie 214

    No i się okazało, że disco polo to nasza narodowa muzyka rozrywkowa. Dobrze że są jeszcze Polacy, którzy pamiętają muzykę z lat 80 - tych. Ale co się dziwić jak jedna z głównych twarzy "dobrej zmiany" mówi otwarcie iż TVP musi zaniżać poziom bo inaczej elektorat nie zrozumie przekazu.

    Odpowiedz
  • green(2019-01-18 11:22) Zgłoś naruszenie 410

    Zmiana powinna nastapic ala zarowno w TVN jak i w TVP. rROWNOLEGLE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stefan(2019-01-18 12:27) Zgłoś naruszenie 175

    Największym błędem Tvp, jest uprawianie, tępej, nachalnej, stalinowskie propagandy. Dlaczego TVPropagandowa, nadaje głównie po retuszu, po cenzurze, zamiast "NA ŻYWO"??

    Odpowiedz
  • Danziger(2019-01-18 12:29) Zgłoś naruszenie 47

    skandaliczny sposób wywiadu i TEMU MAZURKOWI wolno ?

    Odpowiedz
  • Piotr(2019-01-18 12:51) Zgłoś naruszenie 104

    Aż trudno znieść jak pan Przewodniczący w wywiadzie, gimnastykuje się i stara się bagatelizować skalę problemu...Ale nawet on pewne oczywiste fakty musiał przyznać okraszając je stwierdzeniami ale przezież.... Co do TVN, to politycznie nie jest obiektywna, tyle że przemilcza czy dobiera informacje, a nie stosuje ordynarnej manipulacji. Główna wadą tej stacji jest nie polityczne zaangażowanie, ale promowanie niskiej kultury, śmieciowej rozrywki, kreowanie psudogwiazd itd. Jednym słowem to taka sieczka niskich lotów. TVP z kolei, to ordynarna, nachalna propaganda, którą jest obraźliwa głównie dla zwolenników partii rządzącej, traktowanych jak bezmyślne stado... Po drugie dziwię się, że to robią, bo w taki prymitywny sposób nie przekonają nikogo ... Taka ordynarna propaganda w czasach prl miała sens, bo nie było innych mediów, a teraz...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mary K.(2019-01-18 13:20) Zgłoś naruszenie 113

    Świetny wywiad. Gratuluję

    Odpowiedz
  • 007KAL(2019-01-18 13:26) Zgłoś naruszenie 71

    Nasz Polaków problem polega nie na tym, że mamy TVN; TVP; itd, ale na tym, że bardzo wielu współczesnych dziennikarzy (w kolejności ważności) - jest bardzo zaangażowanych politycznie; nie rozumie, że mają pewną ważną misję - przekazywanie wiedzy (w praktyce mają syndrom Urbana - nie informować, a kreować i wbijać nam do głowy opłacalne w danym momencie dla nich opinie); zwykłe niedouczenie (używanie dziwnych słów; mylenie faktów; brak elementarnej wiedzy na temat, o którym rozprawiają); brak zwykłej kultury (bardzo często ostatnio dyskusje dziennikarzy przypominają dyskusje (naszych tzw.) polityków...itd.... Naszym problemem jest też to, ze mamy dyżurnych quasi-ekspertów, którzy odkryli, że aby być pokazywanym/cytowanym trzeba "iść z bardzo bieżącym prądem i gadać, to, co dziennikarze i ich szefowie chcą słuchać".. Itd itp.... Ale też my Polacy mamy problem z naszą głupotą i superszybką sklerozą - dziennikarze i quasi-eksperci - raz w jednej, a innym razem w drugiej telewizji bredzą - a my tego im nie pamiętamy... A tak na marginesie, to może NIK; ABW; mogłaby sprawdzić jak uwielbiana (obecnie Poczta Polska) wypełnia i wypełniała księgowanie wpłat osób płacących abonament RTV, bo moim zdaniem "ma coś za uszami"...

    Odpowiedz
  • Wreszcie(2019-01-18 13:49) Zgłoś naruszenie 114

    ktoś przyznał komu i czemu służy TVP.

    Odpowiedz
  • Kalina(2019-01-18 16:23) Zgłoś naruszenie 117

    PiS / Podłość i Szmelc /, cofnął się ideologicznie o 100 lat, to zaścianek cywilizacji, to ciemna strona księżyca.

    Odpowiedz
  • Margarite(2019-01-18 16:29) Zgłoś naruszenie 95

    Nie wiem dlaczego, ale ciągle mylę tvp z tv Korei Północnej?

    Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2019-01-18 16:43) Zgłoś naruszenie 53

    I co z tego? Nic. Powiedział to co mu kazali.

    Odpowiedz
  • qwe(2019-01-18 19:37) Zgłoś naruszenie 20

    Najczęstszym i najsilniejszym motywatorem naszych działań jest strach. Pytanie, czego boją się osoby hejtujące, czy to w telewizji, czy w internecie. Jaka musi być ich niska ocena własna, że ktoś inny mający inne poglądy czy też należący do innej partii wzbudza w nich strach i wynikającą z tego agresje. Z drugiej strony zanim odpowiemy na hejt innych warto sobie zadać pytanie, czego ja się boję, żeby odpowiadać agresywnie na hejt w jakiejś sprawie. A niech sobie hejtują w TVP, niech sobie upuszczą jadu, który im zatruwa życie, którego mają w takim nadmiarze, że chcą zatruć wszystko wokół siebie. Szkoda energii, gdyż jest wiele ciekawych rzeczy i szkoda czasu na osoby, które mając niską ocenę własną, więc muszą sobie nadawać ważność poprzez hejt wszystkiego, co nie zgadza się z ich poglądami. Odpowiedź na pytanie, czego się boję i zdiagnozowanie podłoża strachu najczęściej wyzwala nas spod tego strachu i zamiast reagować zaczynamy odpowiadać i pomagać sobie.

    Odpowiedz
  • teq(2019-01-19 04:11) Zgłoś naruszenie 31

    Największym błędem GAZETY PRAWNEJ jest zaangażowanie w spór polityczny

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2019-01-19 17:43) Zgłoś naruszenie 10

    TYLKO MEDIA PRYWATNE, MEDIA NIEZALEŻNE, podające program NA ŻYWO, BEZ CENZURY. "Media" wspierane przez władzę, NIE SĄ MEDIAMI, to tylko PROPAGANDA RZĄDOWA. NIE zapraszać do studiów polityków, tych z prawicy to ABSOLUTNIE, oni tylko przychodzą grać rolę SZUMIDEŁ. W studiach powinni WYSTĘPOWAĆ; NAUKOWCY Z UCZELNI / NIE Z KUL-u /, oni mają COŚ do POWIEDZENIA, politycy, to zadymiarze, bez wartości.

    Odpowiedz
  • Ciekawa(2019-01-24 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    "Tak po ludzku, prywatnie, to ja mogę z panem porozmawiać, kiedy wyłączy pan dyktafon." To jest wolność słowa czy jej nie ma? Oficjalnie nie można PO LUDZKU rozmawiać?

    Odpowiedz