Żołnierze i pracownicy cywilni z podwyżkami w 2019 roku

31.12.2018, 10:01; Aktualizacja: 31.12.2018, 10:22
Polscy żołnierze z podwyżkami od 2019 roku

Polscy żołnierze z podwyżkami od 2019 rokuźródło: ShutterStock

Od 1 stycznia wejdą w życie podwyżki dla żołnierzy i pracowników cywilnych wojska. Średnie uposażenie żołnierzy zawodowych od nowego roku wzrośnie o ok. 540 zł. "na rękę". Pracownicy cywilni wojska otrzymają podwyżki wynagrodzeń o ponad 300 zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (78)

  • Jol(2019-01-01 14:32) Zgłoś naruszenie 4445

    Szeregowi niech nie narzekają nie mówię że wszyscy ale większość leży i nic nie robi ...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Szer. 6bpd.(2019-01-01 11:12) Zgłoś naruszenie 4226

    Typowa wypowiedz osoby która nie zna realiów. Często szeregowy ma lepsze wykształcenie i wiedzę niż nie jeden podoficer, ambicje też tylko chory system nie pozwoli się rozwijać. Bo mówią że za młody na szkołę, że zaświadczenia o etacie nie masz..bez wujka płk. Nie ma szans.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Michał (2018-12-31 17:37) Zgłoś naruszenie 4113

    Nie rozumiem dlaczego podoficer ma żal do oficera, o to że ten drugi ma wieksze wynagrodzenie. Przecież wszedzie, na całym świecie , czy to w podmiotach prywatnych czy instytucjach państwowych starsi stopniem czy stanowiskiem zarabiają wiecej. Według mnie, jeśli tak to kogos boli, to powinien zmienić miejsce pracy. Może przecież założyć własną działalność gospodarczą, to wtedy będzie sterem żeglarzem i okrętem, wiec nie bedzie mial do nikogo żalu że zarabia mniej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Aaa(2019-01-02 15:12) Zgłoś naruszenie 371

    I co z podwyżka i?, bo żadnej dzisiaj nie zauważyłam!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pawlisko(2019-01-02 15:18) Zgłoś naruszenie 252

    No dokładnie gdzie ta wielka podwyżka, bo na konto tyle samo wpłynęło dzisiaj co i w zeszłym miesiacu

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ex(2018-12-31 20:04) Zgłoś naruszenie 214

    Cywile jak tylko mają gdzie uciekają , i nie ma co się dziwić jak średnio na konto przychodzi przelew 2000-2200zł. Każdy fizyczny ma więcej. Zostają tylko byli wojskowi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zniesmaczony cwaniactwem wyższych przełożonych.(2018-12-31 16:41) Zgłoś naruszenie 1925

    540 średnio, wiec szału nima na niskicha szczeblach jak zawsze .Ci najbardziej zarobieni kolejny raz dostaną najwięcej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Aj te(2018-12-31 15:48) Zgłoś naruszenie 155

    O żołnierzach napisano i netto i brutto, bo jest o czym. Podwyżki dla pracowników cywilnych to 300 brutto. O tym już nie wspomniano...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Giebek (2018-12-31 18:49) Zgłoś naruszenie 1429

    500zl dla generała a dla szeregowego. gdzie najwięcej robi. Że 200-300zl żenada

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Wojskowa Straż Pożarna(2019-01-01 16:17) Zgłoś naruszenie 142

    Po 17 lat jako cywil w WSP na rękę 2050 zł.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Joda(2018-12-31 21:26) Zgłoś naruszenie 1243

    Ja nie rozumie jednego...po co Wojsko trzyma tych szeregowych co mają po 6-13 lat służby? Jak gość tyle lat nie awansował to się nie nadaje do Wojska chyba...? Były by wtedy oszczędności...

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • Szer(2019-01-02 10:51) Zgłoś naruszenie 101

    Widzę tu niezłe kłótnie. Żaden korpus nie jest święty. Są leserzy wśród szeregowych, podoficerów i oficerów. System wygląda jak jakaś korporacja, nic się z tym nie zrobi.

    Odpowiedz
  • ciekawy(2018-12-31 19:37) Zgłoś naruszenie 102

    podajcie link rozporządzenia MON bo jakoś nie mogę znaleźć takiego rozporzadzenia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hmmm (2019-01-02 15:26) Zgłoś naruszenie 90

    Podwyżki brak. Ciekawe, znaczy wyrównanie jak zwykle ehh

    Odpowiedz
  • Zniesmaczony cwaniactwem wyższych przełożonych.(2018-12-31 16:39) Zgłoś naruszenie 923

    540 średnio, wiec szału nima na niskicha szczeblach jak zawsze 😕.Ci najbardziej zarobieni kolejny raz dostaną najwięcej 😐

    Odpowiedz
  • szeregowy(2019-01-02 16:33) Zgłoś naruszenie 80

    Kiedy ta podwyzka?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Żołnierz(2019-01-02 15:23) Zgłoś naruszenie 63

    Nie wiem jak to jest i skąd te średnie zarobki skoro ja jako starszy chorąży z 20 letnim stażem nie mam rzekomej średniej płacy w wojsku i sporo jeszcze do tej średniej brakuje. Z tego wynika że aby zarabiać średnią to trzeba być co najmniej porucznikiem z 10 letnim stażem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Abedar(2019-01-02 12:56) Zgłoś naruszenie 545

    Żołnierze o nic nie walczą, bawią się w wielkiej piaskownicy zwanej poligonem, o 15:00 do domku, wszystko co na czerwone w kalendarzu wolne i jeszcze dostają kasę. To kpina, policjanci, strażaki i pograniczniki każdego dnia toczą swoją małą wojnę i to nie plastikowe kulki tylko o swoje życie a jak się pomylisz to prokurator cię ukarze i wywalą z roboty. O każdy grosz trzeba walczyć, to jest kpina ze strony naszego państwa.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Tf(2019-01-02 17:23) Zgłoś naruszenie 50

    Dobrze ze nie odpisali jakiego roku od 1 stycznia podwyżka ☺️ 2020r już niedlugo

    Odpowiedz
  • Szweju(2018-12-31 20:13) Zgłoś naruszenie 54

    Czekać na rozkazy?

    Odpowiedz