Umowa na dostawę pięciu pojazdów Urbino 12 electric została podpisana z przewoźnikiem In der City Bus Frankfurt am Main pod koniec 2017 roku. Elektrobusy wożą pasażerów w centrum miasta na specjalnie utworzonej bezemisyjnej linii łączącej dwa kampusy uniwersyteckie.

Pojazdy wyposażone są w innowacyjną oś elektryczną z dwoma zintegrowanymi silnikami. Energia w pojazdach jest magazynowana w bateriach o łącznej pojemności aż 240 kWh, które są ładowane przez stacjonarną ładowarkę plug-in. Solaris dostarczył do przewoźnika również trzy ładowarki. W autach zainstalowano klimatyzację, ładowarki USB, a także rozbudowany system informacji pasażerskiej.

Spółka poinformowała, że dotąd w Niemczech zakontraktowała blisko 70 autobusów Urbino electric.

"Plasuje to producenta na pierwszym miejscu pod względem sprzedanych pojazdów elektrycznych w kraju i stanowi niemal 20 proc. całego rynku autobusów tylko elektrycznych w Niemczech" - podała spółka.

Firma Solaris Bus & Coach jest jednym z europejskich liderów w obszarze e-mobility. W ciągu siedmiu lat od premiery swojego pierwszego autobusu elektrycznego dostarczyła lub zebrała zamówienia na prawie 400 pojazdów od klientów w szesnastu państwach. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny