statystyki

Putin jednoczyciel ziem białoruskich

autor: Michał Potocki18.12.2018, 07:00; Aktualizacja: 18.12.2018, 11:58
Władimir Putin

Władimir Putinźródło: ShutterStock

Moskwa szantażuje Białoruś: Chcecie tanią ropę, silniej się z nami zintegrujcie. Łukaszenka mówi „nie” i szykuje budżet na gorsze czasy.

W ostatnich tygodniach silnie wzrosła rosyjska presja na Białoruś. Moskwa chce, by Mińsk przyspieszył integrację gospodarczą, polityczną i wojskową z Rosją. Spór o ceny gazu i warunki dostaw ropy przeniósł się na płaszczyznę dyplomatyczną. Do tego stopnia, że Alaksandr Łukaszenka zaczął mówić, że nie pozwoli na utratę niepodległości. – Jeśli oni nas chcą podzielić na obwody i wepchnąć do Rosji, to tak się nigdy nie stanie. I jeśli kierownictwo Rosji myśli takimi kategoriami, szkodzi samej Rosji – tłumaczył prezydent na spotkaniu z rosyjskimi dziennikarzami.

Opozycyjna „Nasza Niwa” napisała nawet, że szef państwa zorganizował zamkniętą naradę poświęconą temu, jak obronić niezależność kraju. W niedzielę dementowała to rzeczniczka Łukaszenki Natalla Ejsmant. – Żadnych narad na ten temat nie było. To wszystko wytwór czyjejś bujnej fantazji – powiedziała agencji RIA Nowosti. W te same tony uderzył wczoraj rzecznik prezydenta Władimira Putina. Dmitrij Pieskow zapewnił, że temat „sformułowany w ten sposób” nie istnieje w odniesieniu do „bratniego, najbliższego partnera strategicznego”.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2018-12-18 21:01) Zgłoś naruszenie 10

    Z lekka tylko nadmienię , że nie ma żadnych ziem białoruskich - i innych tego typu wymyślonych przez różne Cze-Ka i inne NKWD (Dzierżyńskiego wykluczam) , do spółki z austriackimi folksdojczami ... Ale zasadniczo , pobieżnie , to orientujemy się o jakich współrzędnych geograficznych jest tu mowa . I trawa .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie