statystyki

Putin jednoczyciel ziem białoruskich

autor: Michał Potocki18.12.2018, 07:00; Aktualizacja: 18.12.2018, 11:58
Władimir Putin

Władimir Putinźródło: ShutterStock

Moskwa szantażuje Białoruś: Chcecie tanią ropę, silniej się z nami zintegrujcie. Łukaszenka mówi „nie” i szykuje budżet na gorsze czasy.

W ostatnich tygodniach silnie wzrosła rosyjska presja na Białoruś. Moskwa chce, by Mińsk przyspieszył integrację gospodarczą, polityczną i wojskową z Rosją. Spór o ceny gazu i warunki dostaw ropy przeniósł się na płaszczyznę dyplomatyczną. Do tego stopnia, że Alaksandr Łukaszenka zaczął mówić, że nie pozwoli na utratę niepodległości. – Jeśli oni nas chcą podzielić na obwody i wepchnąć do Rosji, to tak się nigdy nie stanie. I jeśli kierownictwo Rosji myśli takimi kategoriami, szkodzi samej Rosji – tłumaczył prezydent na spotkaniu z rosyjskimi dziennikarzami.

Opozycyjna „Nasza Niwa” napisała nawet, że szef państwa zorganizował zamkniętą naradę poświęconą temu, jak obronić niezależność kraju. W niedzielę dementowała to rzeczniczka Łukaszenki Natalla Ejsmant. – Żadnych narad na ten temat nie było. To wszystko wytwór czyjejś bujnej fantazji – powiedziała agencji RIA Nowosti. W te same tony uderzył wczoraj rzecznik prezydenta Władimira Putina. Dmitrij Pieskow zapewnił, że temat „sformułowany w ten sposób” nie istnieje w odniesieniu do „bratniego, najbliższego partnera strategicznego”.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2018-12-18 21:01) Zgłoś naruszenie 10

    Z lekka tylko nadmienię , że nie ma żadnych ziem białoruskich - i innych tego typu wymyślonych przez różne Cze-Ka i inne NKWD (Dzierżyńskiego wykluczam) , do spółki z austriackimi folksdojczami ... Ale zasadniczo , pobieżnie , to orientujemy się o jakich współrzędnych geograficznych jest tu mowa . I trawa .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie