statystyki

Układ o migracji przeszedł pomimo kontrowersji

autor: Łukasz Grajewski11.12.2018, 07:00; Aktualizacja: 11.12.2018, 07:21
Formalnie pakt zostanie przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 19 grudnia w Nowym Jorku.

Formalnie pakt zostanie przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 19 grudnia w Nowym Jorku.źródło: ShutterStock

Zdecydowana większość państw członkowskich ONZ przyjęła Światowy Pakt ws. Migracji. Nasz rząd już wcześniej zadecydował, że Polska do niego nie przystąpi

Przyjęcie Światowego Paktu ws. Migracji zostało zaaprobowane przez 164 kraje. Na konferencji ONZ w marokańskim Marrakeszu zabrakło przedstawicieli państw, które już wcześniej wycofały się z paktu, jak Polska i pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej, Austria, Łotwa czy USA. Część państw, m.in. Izrael, Szwajcaria i Włochy, nie podjęło jeszcze decyzji, czy przystąpi do układu.

Po raz pierwszy w historii ONZ stworzyła szczegółowy dokument dotyczący kwestii związanych z migracją. Organizacja szacuje, że w 2017 r. na świecie żyło 258 mln przesiedleńców. 23 cele spisane w pakcie mają za zadanie uregulować światową migrację poprzez międzynarodową współpracę, w tym lepszą koordynację służb granicznych czy opisanie procedur związanych z readmisją. Dokument akcentuje także prawa człowieka przysługujące migrantom oraz podaje metody na ich integrację poprzez włączenie do systemu edukacji i rynku pracy.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • atr(2018-12-11 20:06) Zgłoś naruszenie 30

    Niech każedy mieszka u siebie. A jak się chce przeprowadzić, to niech nie wlecze swojej dziadowskiej kultury za sobą. Bo gdyby jego kultura była lepsza, to by się nie musiał przeprowadzać.

    Odpowiedz
  • Eryk(2018-12-11 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    kultura muzulmanow to kultura podludzi

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie