statystyki

Będą szukać ukrytych pieniędzy Trumpa

autor: Jakub Kapiszewski07.11.2018, 07:30; Aktualizacja: 07.11.2018, 07:34
Trump senior podarował swym dzieciom prawie miliard dolarów.

Trump senior podarował swym dzieciom prawie miliard dolarów.źródło: ShutterStock

Wybory do Kongresu wygrali demokraci. W polu ich zainteresowania może się teraz znaleźć prezydencki majątek.

Nikt tak naprawdę nie wie, ile pieniędzy ma prezydent – może poza nim samym. Donald Trump nigdy bowiem nie upublicznił swoich formularzy podatkowych, tym samym zrywając z utartą w Stanach Zjednoczonych praktyką wyborczą. W związku z tym jedynym poza deklaracjami samego prezydenta szacunkiem jego majątku jest publikowana co roku przez magazyn „Forbes” lista najbogatszych Amerykanów. Tegoroczna edycja, która ukazała się w październiku, plasuje lokatora Białego Domu na 259. pozycji z majątkiem 3,1 mld dol. – 11 oczek niżej niż w 2017 r.

Wkrótce majątek Trumpa może jednak znaleźć się w centrum zainteresowania opinii publicznej – i to nie w sposób, którego prezydent mógłby sobie życzyć. Niektórzy politycy Partii Demokratycznej od dawna domagają się, aby prezydent uchylił rąbka tajemnicy swojego bogactwa. I jest ich coraz więcej. Ostatnio dołączył do nich np. Richard Neal, demokrata z Massachusetts.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie