statystyki

Twarda gra Węgier z innymi państwami

autor: Dominik HéJj04.11.2018, 16:00
Do wyboru są dwa scenariusze. Jeden mało realny – w którym Węgrzy niebawem zawrą z Ukrainą jakieś porozumienie.

Do wyboru są dwa scenariusze. Jeden mało realny – w którym Węgrzy niebawem zawrą z Ukrainą jakieś porozumienie.źródło: ShutterStock

Angela Merkel wybiera się z wizytą do Kijowa zapewniać Ukrainę o chęci włączenia jej do UE, tymczasem trwający od roku spór węgiersko-ukraiński trwa w najlepsze.

1 5 p aździernika w Luksemburgu doszło do spotkania szefów węgierskiej i ukraińskiej dyplomacji – Pétera Szijjártó i Pavla Klimkina. Mieli przyznać, że dalsze utrzymanie tak złych relacji między ich państwami jest niemożliwe i trzeba poszukiwać dialogu. Potem jednak wszystko wróciło do starej „normy”. Rząd Węgier stwierdził, że wina tak złych stosunków pomiędzy obydwoma krajami leży po stronie Ukrainy.

Co tak naprawdę dzieje się na linii Budapeszt – Kijów? Dlaczego Węgrzy postawili sobie za cel utrudnianie Ukrainie wejścia do NATO i Unii Europejskiej? O co chodzi w sporze, który deprecjonuje wagę i rangę wschodniego sąsiada Polski – kraju, o którego strategicznym dla naszego bezpieczeństwa znaczeniu mówią polscy dyplomaci?

Ustawa o szkolnictwie


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie