Traczyk: Nie ma dziś alternatywy dla sojuszu z USA [OPINIA]

autor: Adam Traczyk03.09.2018, 07:20; Aktualizacja: 03.09.2018, 09:15
Donald Trump i Andrzej Duda podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawie

Donald Trump i Andrzej Duda podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawieźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stepien Agencja Gazeta

 Wszyscy, którzy wieszczyli, że nadejdzie druga Jałta, bardzo się pomylili – mówił po szczycie Trump ‒ Putin w Helsinkach szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Innego zdania był Marcin Bosacki, były ambasador w Kanadzie i rzecznik MSZ w czasach Radosława Sikorskiego. – Budowanie jakichkolwiek strategii politycznych na współpracy z Trumpem jest błędem kardynalnym – komentował. W końcu amerykański prezydent „nie kiwnąłby palcem w obronie państwa tak dla niego egzotycznego, jak Polska”. Jest jednak jedna rzecz, która łączy obydwie te skrajnie różne wypowiedzi. To niedocenienie skali wyzwań, przed jakimi stoimy w obliczu przemian amerykańskiej polityki zagranicznej.

Głosy te nie są oczywiście odosobnione. Zdecydowaną większość pojawiających się w przestrzeni publicznej opinii o przyszłości stosunków transatlantyckich w czasach Donalda Trumpa można przypisać do jednej z dwóch grup, które symbolicznie reprezentują przytoczone powyżej cytaty. Co więcej, przedstawiciele obydwu grup znajdą dobre argumenty na poparcie swoich tez.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Jak to nie ma alternatywy dla sojuszu z USA ...(2018-09-03 09:55) Zgłoś naruszenie 20

    Jest przecież alternatywny … sojusz Polski z San ESCOBAR wymyślony przez aparatczyków z Nowogrodzkiej

    Odpowiedz
  • matros(2018-09-03 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wstyd latać po następne wytyczne przeciw Rosji , jakie wskazuje nam "Wielki Brat " ? Takie wizyty sporo kosztuje polskiego podatnika - gdyż jest każdorazowo związana z zakupem "złomu "- w obecnych czasach niczym nieuzasadnionego / patrz " zakup przestarzałej wersji samolotów ,patriotów itp./.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie