Przyłębska: Skład Sądu Najwyższego naruszył konstytucję i przepisy kpc

03.08.2018, 07:15; Aktualizacja: 03.08.2018, 12:25
Julia Przyłębska

Julia Przyłębskaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Skład Sądu Najwyższego naruszył konstytucję, jak również przepisy Kodeksu postępowania cywilnego; polski system prawny nie przyznaje kompetencji do „zawieszenia stosowania przepisów” - powiedziała PAP prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (46)

  • obywatel(2018-08-03 09:40) Zgłoś naruszenie 147

    Złodziej krzyczy: "Łapaj złodzieja" ...

    Odpowiedz
  • bezprawnik(2018-08-03 09:33) Zgłoś naruszenie 367

    "Kto mieczem wojuje od miecza ginie" Ta mądrość ludowa doskonale oddaje to co robił dotychczas PiS i autorytarny rząd z praworządnością w Polsce.Sami obchodzili kruczkami prawnymi przepisy,nie respektowali przepisów prawa stosowali wybiórczo prawo.Dzisiaj w końcu SN ukrócił te bolszewickie metody i zaczął działać dokładnie tak samo jak "rząd" Pani Przyłebska mgr.prawa która bez umocowania prawnego" okupuje stołek"-jest ostatnią w tej sprawie osobą która ze swoją "wiedzą prawniczą" może zabierać głos.Jestem przekonany,że nie posiada absolutnie wystarczającej wiedzy i doświadczenia aby móc stawać w szranki ocen norm prawnych z prawnikami i konstytucjonalistami,a o prawie europejskim już nawet nie wspominając.Bravo Bravo-KONSTYTUCJA

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-08-03 09:26) Zgłoś naruszenie 329

    Odezwała się konstytucjonalistka ! TK z dublerami na czele jest niekonstytucyjne "prezesowa ". Ciekawe ja się poczuje po wyroku TS UE -ta światła prawniczka z PIS. Zrób porządek w TK do jego wyroki demolują system i zasady państwa prawa. No cóż -jest blondynką.............................

    Odpowiedz
  • polk(2018-08-03 09:26) Zgłoś naruszenie 2710

    Kobieto do szkoły ??????

    Odpowiedz
  • uczeń(2018-08-03 09:24) Zgłoś naruszenie 2710

    Kobieto ty sie znasz na prawie/???

    Odpowiedz
  • hejty(2018-08-03 09:24) Zgłoś naruszenie 128

    Komu lub czemu służą te, w 90%, proPiSowieckie jady hejterowskie komentatorów tego artykułu? Zupełnie jak w Radiu M./

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-08-03 08:55) Zgłoś naruszenie 377

    SN najwyższy wpływu na ustawy mieć nie może, ale SEJM może mieć wpływ na SN... hahahahaha czysta logika trójpodziału władzy według PiS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • apis(2018-08-03 08:41) Zgłoś naruszenie 6710

    Szkoda że o naruszaniu prawa mówi osoba, która to ciągle robi. W dodatku ta pani jako sędzia w Poznaniu była bardzo żle oceniana. Kto ciekway to niech poczyta, nawet w Internecie są dostępne te dokumenty.

    Odpowiedz
  • dsf(2018-08-03 08:28) Zgłoś naruszenie 5010

    Prezes TK nie jest uprawniony do oceny orzeczeń SN. Może natomiast w tym czasie pouczyć się trochę o źródłach prawa europejskiego i poczytać orzecznictwo TSUE.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • siódemka SN(2018-08-03 08:14) Zgłoś naruszenie 815

    INSTYTUCJONALNE NIEPOSŁUSZEŃSTWO . Pewnie to skutek upałów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zenon(2018-08-03 08:14) Zgłoś naruszenie 7313

    Miód na moje serce jak widzę strach w oczach Przygłupskiej i reszty pi.sowskiej hołoty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wolfgang(2018-08-03 08:02) Zgłoś naruszenie 10613

    ta sz----ta podeptala konstytucje i powinna sie zamknac i tak za to odpowie jeszcze chwila

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz