Tęcza nie obraża? "Dzięki fobiom Brudzińskiego flaga dotarła do szerszej publiczności" [WYWIAD]

autor: Maciej Suchorabski12.07.2018, 07:00; Aktualizacja: 12.07.2018, 07:11
Tęczowa flaga Polski na Marszu Równości w Warszawie w 2014 r.

Tęczowa flaga Polski na Marszu Równości w Warszawie w 2014 r.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stepien Agencja Gazeta

- Tak długo jak pisanie na fladze „Szczyrk” czy inny „Pcim”, czyli wyrażanie lokalnego patriotyzmu nie jest w żaden sposób profanacją, tak samo nie jest profanacją wyrażanie patriotyzmu połączonego z przynależnością do pewnej grupy społecznej – mówi w rozmowie z gazetaprawna.pl autorka projektu „tęczowej flagi Polski”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • abcd(2018-07-12 19:22) Zgłoś naruszenie 615

    Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. Skutki akceptacji homomałżeństw w Massachusetts w USA https://www.youtube.com/watch?v=6amOGkFaI44

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ANTYKACZORRR(2018-07-12 12:07) Zgłoś naruszenie 125

    GDYBY POLSKA BYŁA KRAJEM O WYSKOCH STANDARDACH W POLITYCE,TO PO PIERWSZE TAKI KTOŚ JAK BRUDZIŃSKI, W OGÓLE NIE BYŁ BY MINISTREM,A PO DRUGIE, JAKBY BYŁ WYSOKIM FUNKCJONARIUSZEM, ZA COS TAKIEGO SAM BY SIĘ PODAŁ DO DYMSJI I WYWALILIBY GO NA DRUGI DZIEŃ Z PARTII!!POLSKA TO JEDNAK KRAJ KTÓREMU BLIŻEJ DO STANDARDÓW: KOREII PÓŁNOCNEJ, BIAŁORUSII!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-07-12 11:35) Zgłoś naruszenie 144

    A orzeł prezydentowej???????????????

    Odpowiedz
  • abcd(2018-07-12 11:17) Zgłoś naruszenie 523

    Na tęczowej fladze powinien być umieszczony obraz przyrządu reklamowanego szeroko przez Palikota. Jest to obraz ideologicznie bliższy homoseksualistom, a dlaczego miałby być na tej fladze orzeł, to już zupełnie nie rozumiem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zły(2018-07-12 10:09) Zgłoś naruszenie 45

    jojo ty pustaku polityczny dupowłazie dziadygi prezesa

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-07-12 08:45) Zgłoś naruszenie 375

    Najbardziej trafnie oceniło sytuację moje nie skażone jeszcze polityką trzyletnie dziecko. Gdy zobaczyło orła na tle kolorów tęczy, zakrzyknęło: "Śliiczny ozieł!!" (czyt. "śliczny orzeł"). I na tym poprzestańmy. Inaczej musielibyśmy rozliczać jako obrazę godła te straszne mundialowe koszulki z orzełkiem w chinach szyte. One rzadko są śliczne.

    Odpowiedz
  • Voxveritas(2018-07-12 08:28) Zgłoś naruszenie 1048

    Co do zasady nie interesuje mnie bełkot jakiejś lesbo-cwaniary, co wpadła na pomysł finansowej i publicznej kariery na promowaniu dekadenckich pseudo-idei, wypełniających pustkę po bolszewickim marksizmie, lecz martwi mnie że Gazeta Prawna, gazeta do tej pory o opinii profesjonalnej i prawie neutralnej politycznie, publikuje tego rodzaju brednie, wpisane w obszar duraczenia społeczeństwa. Czy to aby nie prawdziwe oblicze tego medium? Wczoraj cenzura w sprawach starszych braci w religii, dzisiaj gumno kulturowo-ideowe. To prosta droga do szmatławej ligi medialnej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz