statystyki

Zuckerberg spowiada się przed kongresem

autor: Jakub Kapiszewski11.04.2018, 07:39; Aktualizacja: 11.04.2018, 09:54
ie miał dla polityków dobrych wiadomości: za gigantyczną wpadkę odpowiadał jeden pracownik firmy, który na czas nie zaktualizował oprogramowania.

ie miał dla polityków dobrych wiadomości: za gigantyczną wpadkę odpowiadał jeden pracownik firmy, który na czas nie zaktualizował oprogramowania.źródło: PAP
autor zdjęcia: SHAWN THEW

W życiu wielu prezesów zdarza się taki moment, że są wzywani przed oblicze Kongresu. Teraz nadszedł on w życiu Marka Zuckerberga.

Jeden z założycieli Facebooka pojawi się na Kapitolu dwa razy. Wczoraj wieczorem polskiego czasu zaczęło się jego przesłuchanie przed połączonymi senackimi komisjami wymiaru sprawiedliwości oraz handlu. Dzisiaj po południu Zuckerberg odpowie zaś na pytania komisji energii i handlu Izby Reprezentantów.

Przed młodym prezesem stoi jedno zadanie: zakończyć swoim wystąpieniem aferę Cambridge Analytica, która nie tylko położyła się cieniem na wizerunku firmy, ale też spowodowała wymierne straty. O ile na początku marca akcje Facebooka kosztowały ponad 180 dol. za sztukę, teraz oscylują poniżej 160 dol. To oznacza, że giełdowa wycena firmy stopniała o ok. 80 mld dol. To mniej więcej tyle, ile wynosi PKB Etiopii.

Wysiedzieć i wytrzymać


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie