Szokujące podsumowanie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. 69 szczątków ludzkich w trumnach innych ofiar

09.04.2018, 20:21; Aktualizacja: 09.04.2018, 20:24
Katastrofa Smoleńsk wrak

W pracach sekcyjnych, obok Polaków, biorą udział zagraniczni specjaliści medycyny sądowej.źródło: Creative Commons

Dotychczasowe ustalenia ekspertów, którzy pracowali przy ekshumacjach i sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej są szokujące. Znaleziono 69 szczątków ludzkich, pochodzących od 26 osób, w trumnach innych ofiar katastrofy – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (67)

  • Hols(2018-04-09 22:23) Zgłoś naruszenie 6440

    Proszę mi wytłumaczyć jedno: jakim cudem nawet cała rzesza ekspertów ma porozdzielać te ciała? Przecież tych szczątków mogą być setki, jeśli nie tysiące. Najlepszym rozwiązaniem byłaby zbiorowa mogiła, bo czy to się komuś podoba czy nie - nikt nie jest w stanie, tym bardziej po 8 już latach - "bawić się" w kompletowanie zwłok. Z całym szacunkiem dla rodzin, dla których zapewne taka sytuacja byłaby bardziej odpowiednia niż ciągłe ciąganie się po ekshumacjach - pomyślcie o tym.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • opt(2018-04-09 22:40) Zgłoś naruszenie 6333

    Jeżeli tylko 69 szczątków było w innych trumnach, to oznacza ,że cała akcja została bardzo dobrze przeprowadzona, biorąc pod uwagę czas w jakim ją przeprowadzono, naciski na szybkie pochówki.

    Odpowiedz
  • MACO(2018-04-09 21:44) Zgłoś naruszenie 6258

    A co na to Pani Ewa Kopacz

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Aga (2018-04-10 00:02) Zgłoś naruszenie 5135

    Polska strona nalegała na jej najszybsze sprowadzenie zwłok, zatem nic dziwnego, że doszło do pomyłek. Gratulacje dla służb, LUDZI pracujących w tych trudnych dla każdego człowieka warunkach - za nieliczne, mimo wszystko, błędy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bert(2018-04-09 21:17) Zgłoś naruszenie 4563

    Zgroza. Dla rusków jesteśmy padliną.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • PiS to nekrofilia(2018-04-10 03:51) Zgłoś naruszenie 4326

    PiS wtedy wył aby szybciej, szybciej, a tam był gulasz!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-10 06:26) Zgłoś naruszenie 3711

    Z ułańską fantazją podjęliśmy się niewykonalnej sprawy: poskładania w całość poszatkowanych ciał. PRL był czasem bardziej racjonalny: równi wobec śmierci w katastrofie w Lasku Kabackim, spoczęli we wspólnym grobie.

    Odpowiedz
  • Salowa(2018-04-09 23:50) Zgłoś naruszenie 3248

    A pani Kopacz wie wszystko,czemu nie zadzwonicie do niej,? Wszystko jest badane przez kolegow rosyjskich w obecnosci polskich śledczych.Co za tępa.....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jarek(2018-04-10 00:59) Zgłoś naruszenie 2810

    Jaki szok to wszystko było wiadomo od samego początku Wstyd i kompromitacja dla osób zaangażowanych w tą maskarade WSTYD

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-10 06:37) Zgłoś naruszenie 2612

    A teraz najlepsze: ciała NIE NOSIŁY śladów wybuchu. A ekshumacje uzasadniano ich poszukiwaniem.

    Odpowiedz
  • R S(2018-04-10 04:39) Zgłoś naruszenie 2517

    Niechlujstwo może irytować co do zamiany to obwiniam pośpiech bo chcieliśmy szybko przewieź ciała do Polski to nieczepiajmy się pomyłek szczątków było naprawdę sporo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Garfield(2018-04-09 21:23) Zgłoś naruszenie 2338

    Pan Szarek pewnie powie, że każdy może się w życiu pomylić a poza tym to po co w ogóle robić problem i odgrzewać dawne sprawy.

    Odpowiedz
  • Jaromir (2018-04-10 06:11) Zgłoś naruszenie 2222

    Sekcje zwłok to była fikcja to był zamach więc chodziło tylko o pozory

    Odpowiedz
  • GOŚĆ(2018-04-09 21:21) Zgłoś naruszenie 2127

    A MOŻE TAK DO MERITUM PISMAKI !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Seb(2018-04-10 00:52) Zgłoś naruszenie 2120

    Jakie są dowody że są pozamieniale to że piszą i mówią to nic nie znaczy, a eksperci i prokuratorzy za pieniądze wszystko powiedzą nawet to że mrówka w pampersie biegala niestety pisowcy jak i reszta nie są wiarygodni, a na koniec jeśli są te ciała w różnych trumnach to na logikę żeby każda część mojej ala być odnaleziona i wlozona to odpowiedniej trumny to musiało by. Trwać że dwa czy trzy miesiące,, był popełniony jeden błąd wszyscy powinni być pochowani w jednej mogile i ten cyrk by się skończył, a chieny cmentarne nie ciągnęły by odszkodowań które im się nie należą

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fabian(2018-04-10 07:02) Zgłoś naruszenie 1911

    Ludzie czego się spodziewacie po katastrofie Tu nie mam nic nie normalnego Dajcie tym ludzia i ich ciałom święty spokój A winny tej katastrofy jest jeden on sam wie co zrobił

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Monika 60(2018-04-10 06:16) Zgłoś naruszenie 197

    Jak szczątki nie tak, to co z duszami ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wojciech Msciwy(2018-04-10 01:19) Zgłoś naruszenie 173

    Sprawę powinni badać z USA i byłoby po problemie ..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Michał(2018-04-10 00:57) Zgłoś naruszenie 169

    Wielkie zdziwienie!? To po przywiezieniu ciał po katastrofie nie otwierali trumien!? A teraz Wielkie halo i pretensje do garbatego, że ma proste dzieci! Było sprawdzić co znajdowało się w trumnach. Cegły by Rosjanie włożyli żeby waga mniej wiecej się zgadzała, to też by pochowali. A po latach zrobiło by ekschumacje, to dopiero by oczy im Z orbit wyszły. Tak zrobili, to tak mają. Doprowadzili do burdelu w naszej państwie, włącznie Z sobą i swoim podwórkiem. To jest tylko dowód na to, kto rządzi naszym krajem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lubicz(2018-04-10 07:27) Zgłoś naruszenie 1620

    Rosjanie popełnili wielki błąd, niezidentyfikowane na 100% szczątki należało zutylizować a nie dokładać do trumien, intencja była dobra, ale kto mógł przewidzieć Macierewicza....................

    Odpowiedz