statystyki

Morawiecki, Ziobro i Przyłębska zdecydują, czy i jak na stałe wyciszyć problem wokół ustawy o IPN

autor: Grzegorz Osiecki07.02.2018, 07:39; Aktualizacja: 07.02.2018, 07:47
Podpisana przez prezydenta Dudę ustawa wejdzie w życie, bo do TK trafia w trybie następczym

Podpisana przez prezydenta Dudę ustawa wejdzie w życie, bo do TK trafia w trybie następczymźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

O tym, czy i jak na stałe wyciszyć problem wokół ustawy o IPN, zadecydują Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro i Julia Przyłębska. Po decyzji Andrzeja Dudy ustawa o IPN przeszła z fazy legislacyjnej w wykonawczą. O tym, czy będzie nadal problemem w stosunkach polsko-izraelskich i polsko-amerykańskich, zdecydują trzy osoby.

Po pierwsze, Mateusz Morawiecki, który wziął na siebie rozbrojenie miny, jaką okazała się ustawa. Powołany przez niego zespół kierowany przez wiceszefa MSZ Bartosza Cichockiego ma utrzymywać kontakty z Izraelczykami i wyjaśniać wszelkie wątpliwości wobec ustawy.

– Decyzja prezydenta ma pomóc wyjaśnić niespójności. Uważamy, że nie ma mowy o zagrożeniu badań czy działalności artystycznej – pokazuje stanowisko rządu jego rzecznik Joanna Kopcińska.

Cichocki czeka teraz na odpowiedź ze strony izraelskiej, czy polska inicjatywa zostanie podjęta. Oświadczenie izraelskiego MSZ wskazuje, że Żydzi wkrótce podejmą rozmowy. Jak z niego wynika, liczą na wypracowanie propozycji korekt do ustawy, zanim wniosek prezydenta zostanie rozstrzygnięty przez Trybunał Konstytucyjny. Z tego punktu widzenia najlepszym forum do dyskusji jest właśnie zespół.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (14)

 • Prawnik jak chcesz się wyróżnić, to ...(2018-02-07 09:05) Zgłoś naruszenie 2811

  ..przestań chrzanić androny i bzdety wyssane z palca.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Prawi bo prawica, lewi bo lewica - paradoks ???(2018-02-07 09:26) Zgłoś naruszenie 257

  Libero-komunistyczne media muszą robić wrzask bo Polska nie chce ich ideologii NWO wprowadzać w życie na ich warunkach i zakłamywać rzeczywistość. Robią więc wszystko wraz z targowicami polskimi by zamącić na ile się da. Polacy to wiedzą i nie pójdzie im tak łatwo.

  Odpowiedz
 • burak(2018-02-07 11:29) Zgłoś naruszenie 164

  kkkkkk A Wałęsa po 89 roku mówił że mamy wolną Polskę? kłamał ?kiedyś Ruskie teraz Inni...nami Rządzą.......

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-02-07 08:32) Zgłoś naruszenie 1537

  Pomieszanie z poplątaniem. Sąd (Trybunał) nie jest organem właściwym do poprawiania stosunków międzynarodowych. Jest (zakładajac istnienie) organem właściwym do wydawnia orzeczeń o zgodności lub niezgodności ustaw z Konstytucją i umowami międzynarodowymi. Ministerstwo Sprawiedliwości jest organem właściwym do zajmowania się sprawami z zakresu szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości. Nie organem prowadzenia polityki międzynarodowej. Gdzie w tej układance jest MSZ? Dlaczego nikt nie słuchał dwóch lat ostrzeżeń MSZ?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Waldek(2018-02-07 08:28) Zgłoś naruszenie 57

  Nie wyciszą, inna sprawa jest taka, że kluczowe jest wbrew faktom, czyli w istocie jest to zapis o fałszywym pomawianiu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ZBIGNIEW Z TARNOWSKICH GÓR(2018-02-07 14:20) Zgłoś naruszenie 18

  UWAGA RENCIŚCI i EMERYCI ! W OPARCIU O OTRZYMANY APEL ZE ZWIĄZKU RENCISTÓW i EMERYTÓW W WARSZAWIE PRZEKAZUJĘ KOLEŻANKOM i KOLEGOM. ANI JEDEN RENCISTA LUB EMERYT NIE GŁOSUJE NA PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ ZA OSZUSTWA PRZEDWYBORCZE. OBIECANO NAM LIKWIDACJĘ PODATKU OD NASZYCH ŚWIADCZEŃ ZUSOWSKICH, A NIE DOTRZYMANO ZOBOWIĄZAŃ. DOPÓKI PAN JAROSŁAW KACZYŃSKI i JEGO PARTIA PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ NIE ZLIKWIDUJE POBIERANIA PODATKU OD NASZYCH RENT i EMERYTUR, DOPÓTY MY NIE BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ NA PANA KACZYŃSKIEGO i PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ. TYLKO W TEN SPOSÓB MOŻEMY DAĆ IM KOPA W **** i WYPIER..........Ć ZE STOŁKÓW!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie