PiS chce wyczyścić urzędy z ludzi PO. Setki osób mogą stracić pracę

autor: Artur Radwan25.01.2018, 07:36; Aktualizacja: 25.01.2018, 08:41
Jedynym z nielicznych szefów, którzy zrobili pogłębione porządki w administracji, był, były już szef MON, Antoni Macierewicz. Wymienił prawie wszystkich dyrektorów i zastępców.

Jedynym z nielicznych szefów, którzy zrobili pogłębione porządki w administracji, był, były już szef MON, Antoni Macierewicz. Wymienił prawie wszystkich dyrektorów i zastępców.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Część posłów PiS domaga się od nowych ministrów analizy zasadności dalszego zatrudniania osób, które współpracowały z ekipą PO-PSL. Konserwatywnemu skrzydłu w Prawie i Sprawiedliwości od początku bardzo się nie podobało, że po zmianie przepisów o likwidacji konkursów na stanowiska dyrektorskie (23 stycznia 2016 r.) zwolniono tylko nieco ponad 200 szefów z ok. 1,6 tys. wszystkich.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (60)

  • janusz(2018-01-29 17:41) Zgłoś naruszenie 10

    Potrzeba zmian teraz MY, PO do urzędów pracy.

    Odpowiedz
  • wyczyścić do Zera jak Wojsko i Policję !!!(2018-01-28 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Z Urzędów zostanie tylko budynek i sprzęt....Będą Nowe Wspaniałe Kadry .....

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-01-26 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    W moim biurze- Urzad Marszalkowski- to za po-psl nawet sprzataczka musiala miec ich poparcie- do 10 os. biura wsadzili 5 osob, ktore zbijaly tylko baki...

    Odpowiedz
  • Mały(2018-01-25 22:08) Zgłoś naruszenie 11

    Przyjdzie i pora na pisowską bandę . Oj przyjdzie.

    Odpowiedz
  • Brak podwyzek od 2009 r. (2018-01-25 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    A co z brakiem podyzek sluzbie cywilnej od 9 lat, kiedy wreszcie kwota bazowa zostanie podniesiona z 1873 zl. Rzad ignoruje urzednikow ktorzy dla niego pracuja a Szef sluzby cywilnej zajmuje sie jedynie tematami zastepczymi, szkoda slow tragedia. Kiedy to sie zmieni?

    Odpowiedz
  • Urzędy,Wojsko,Policja,Służby(2018-01-25 20:35) Zgłoś naruszenie 10

    nigdy w historii Polski nie było takich czystek..... nikt nie jest pewien jutra. PO zmieniało tylko szefów i tylko niektórych...a tak jak teraz to wręcz chore

    Odpowiedz
  • Szef tzw. Służby Cywilnej tak się starał....(2018-01-25 20:21) Zgłoś naruszenie 20

    Ostatnio na łamach GP rozpisywano się o jego Pomyśle - Ankiecie Donosicielskiej - tak się wpisywała w politykę jak żadna inna. PO lubiła donosicieli

    Odpowiedz
  • bez opamiętania(2018-01-25 19:32) Zgłoś naruszenie 10

    Niestety PIS czyści urzędy również ze swoich zwolenników.

    Odpowiedz
  • de(2018-01-25 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli ma być jak za komuny: Nie ważne, kto miała, czy nie miał jakieś kompetencje, ważne, żeby był dobry komunista. Dziś też nie trzeba się znać na rzeczy, tylko trzeba być dobrym lojalnym wobec partii pisowcem..,.

    Odpowiedz
  • majka(2018-01-25 17:46) Zgłoś naruszenie 62

    Brawo dla Pani Poseł. Uważam, że obecny Szef Służby Cywilnej bierze kasę za nicnierobienie i podlizuje się do obecnej władzy tylko po to, żeby utrzymać się na stołku. Bo wcale jej nie poważa. Kogoś takiego można zastąpić absolutnie każdym. Może zna kilkustronicową, prostą jak drut ustawę o służbie cywilnej, ale nic poza tym.

    Odpowiedz
  • jank(2018-01-25 17:44) Zgłoś naruszenie 10

    PRAWDA boli, więc skomlą...

    Odpowiedz
  • Należałoby ...(2018-01-25 17:41) Zgłoś naruszenie 00

    ... tę biurokrację zmniejszyć o co najmniej 50%.

    Odpowiedz
  • m urzędnik z poznania(2018-01-25 17:37) Zgłoś naruszenie 107

    trzeba wymieniać kadry PO, z tymi ludźmi zmiany nie będzie, to sprzedajne cwaniaki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ole(2018-01-25 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Najzdrowiej dla obywateli to zwolnić część urzędników i nie zatrudniać nowych.

    Odpowiedz
  • Madzia(2018-01-25 15:43) Zgłoś naruszenie 176

    I ta Pani będąc dyrektorem KSAP miała kształcić apolitycznych urzędników S.C.? Kpina na cała Europę. A babcia Hrynkiewicz to od kogo dostała dyplom: magistra, doktora, docenta, profesora? Nie od władzy ludowej czasami?

    Odpowiedz
  • Denim(2018-01-25 14:50) Zgłoś naruszenie 1117

    I bardzo dobrze że czyści bo będzie mniej tych co donoszą na Polskę w Brukseli!

    Odpowiedz
  • Brawo PIS -nie POczują(2018-01-25 14:18) Zgłoś naruszenie 1716

    Bardzo dobrze -PiS ma racje ,odebrać Im jeszcze emerytury i wiek emerytalny!--Tusk tez oglosił"Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" Były Minister Budka co oznajmił w Sejmie obecny minister Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS dnia 22 X2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie z póź zmianam......Na to wszystko Tusk usprawiedliwiając się oznajmił w TV, że musi tych ludzi wstecznie ograbić gdyż nikt za Nich nie płacił za ten przywilej emerytalny wcześniej dodatkowych składek po czym rozpoczął jak „Ćpun wyprzedawać rodowe srebra” czyli budowane właśnie kiedyś przez Nich zakłady pracy. Tyle że i On nie zostawił kasy na kompensaty o których mowa powyżej czym nie był lepszy od Tych co krytykował. Potem Wam i Im dołożył jeszcze bez konsultacji społecznych i Vacatio legis co tez klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy jeszcze dwa lata do wieku emerytalnego

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • bn(2018-01-25 14:07) Zgłoś naruszenie 119

    w szkolach jst tak samo niby nie ma komunistow ale sa z nadania PO-PSL a nawet jeszcze niedobitki za pzpr

    Odpowiedz
  • Kaja(2018-01-25 14:07) Zgłoś naruszenie 166

    Bardzo dobrze ze sedziowie nie posluchali tych pseudo zasluzonych. Niech sadza dobrzy sedziowie a nie zwiazani z polityka.

    Odpowiedz
  • p(2018-01-25 13:38) Zgłoś naruszenie 95

    GDP ich zatrudni

    Odpowiedz