Karski: Reparacje wojenne to otwarta sprawa. Polska w 1953 r. nie zrzekła się roszczeń wobec Niemiec

autor: Grzegorz Osiecki29.12.2017, 07:00; Aktualizacja: 29.12.2017, 08:42
Karol Karski

Karol Karskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: GRZEGORZ KRZYZEWSKIFOTONEWS

Niewyjaśnienie sprawy reparacji nie pomaga Niemcom. Oni to wiedzą, dlatego podchodzą do sprawy poważnie - mówi w wywiadzie dla DGP Karol Karski, europoseł PiS, dr hab. nauk prawnych, kierownik Zakładu Prawa Międzynarodowego Publicznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (43)

  • Marek(2018-01-04 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    Och Karol !! Przecież twoje wywody są nieracjonalne: to mrzonki ..........pod "ucho prezesa". A byłeś taki racjonalny na Ordynackiej w czasach Socjalistycznego Związku Studentów Polskich.

    Odpowiedz
  • ludzie ludzie(2018-01-01 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    menele na meleksy a nie do polityki kto na to dziadostwo glosowal

    Odpowiedz
  • smiech na sali(2017-12-31 09:32) Zgłoś naruszenie 10

    pirat od wozka akumulatorowego sie wypowiada czlowieku ty jestes chory umyslowo

    Odpowiedz
  • wojtek(2017-12-30 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Nos jak u Pinokia i do tego czerwony.

    Odpowiedz
  • lolo(2017-12-30 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Za dużo jeździł melexem, stąd te pozostałości ....

    Odpowiedz
  • podatnik(2017-12-30 10:52) Zgłoś naruszenie 55

    Jak tam się czują funkcjonariuszu Karski melexy na Cyprze?

    Odpowiedz
  • Tom(2017-12-29 21:58) Zgłoś naruszenie 00

    Co trzeba zażyć, aby opowiadać takie głupoty?

    Odpowiedz
  • melex(2017-12-29 17:41) Zgłoś naruszenie 85

    w razie czego najdziemy niemców melexami... Karski na czele oczywiście... Bonikowski na lewym skrzydle...

    Odpowiedz
  • Robert(2017-12-29 17:00) Zgłoś naruszenie 142

    Panie Karski, czy może Pan przedstawić konkretne działania Rządu w roku 2017 w celu uzyskania reparacji wojennych od Niemiec i Rosji. Jeżeli Pan takowych nie przedstawi to jest to tylko manipulacja "ciemnym ludem". A z restytucją to niech Pan uważa bo to Polska na dawne Niemieckie ziemie.

    Odpowiedz
  • Cyklon(2017-12-29 16:10) Zgłoś naruszenie 20

    Za Lwów to ktoś nam zapłaci i za połowę wymienionych wymordowanych Polaków, To Hitler ze Stalinem rozpętali II wojnę światową, We Lwowie Wilnie, Łucku Brześciu Grodnie wrzesień 1839 roku pamiętają inaczej , inaczej pamiętają pierwsze dwa lata okupacji i ostatni rok, tam Niemcy dokonywali zbrodni raczej tylko na sydach, Polaków załatwili sowieci -Ruskie i Ukraińcy a także na początku zbrodniarze z bojówek sydowskich.

    Odpowiedz
  • poto(2017-12-29 16:02) Zgłoś naruszenie 66

    I ten drobny pijaczek uregulowal wszystko ? Melex oraz pozostale szkody baran na Cyprze

    Odpowiedz
  • A reparacje ...(2017-12-29 16:00) Zgłoś naruszenie 107

    .... za demolkę po pijanemu Meleksa w hotelu na Cyprze już spłacone ???

    Odpowiedz
  • obiektywny(2017-12-29 15:51) Zgłoś naruszenie 482

    Aby dochodzić reperacji to trzeba je policzyć.Inaczej druga strona nie będzie chciała nawet rozmawiać.Jak mi wiadomo- jak na razie nikt tych strat nie policzył i nie przedstawił jakichkolwiek dowodów na ich powstanie.

    Odpowiedz
  • satyr(2017-12-29 15:44) Zgłoś naruszenie 165

    kierowca Melexa powiedział co wiedzia i na tym koniec

    Odpowiedz
  • jesiek(2017-12-29 13:42) Zgłoś naruszenie 17

    mnie to bardzo wq...a jak w świetle historii ostatnich 100 lat taki niemiec ma czelność uczyć nas demokracji-sam jest kompletnym baranem albo myśli że ma tacy jesteśmy-popieram PIS,trzeba być asertywnym

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M(2017-12-29 11:59) Zgłoś naruszenie 1310

    No i super. Kibicuję. Proszę się nie kierować atakami ze strony mediów, opozycji i hejterów, trzeba robić swoje. Wywiad całkiem inny niż dotychczas czytałem, gdy chodzi o polityków, wyważony, rzeczowy, odnoszący się do meritum.

    Odpowiedz
  • ferguson(2017-12-29 11:11) Zgłoś naruszenie 1218

    Bardzo mądry człowiek, myślący propaństwowo.

    Odpowiedz
  • Albert(2017-12-29 10:59) Zgłoś naruszenie 1410

    Czy PiS zdaje sobie sprawę, że przewrócenie jednego klocka domina spowoduje ruch innych ? Finezja w polityce zagranicznej tego rządu jest zerowa. Nie da się oddzielić sprawy granic od reparacji. Mam wyciągnąć mapy !? PL zawsze karmi się tanią naiwnością i skończy słomianym zapałem. Dla kogo te show ? Znów PL pracuje a może już zapracowało na miano awanturnika, krnąbrnego sąsiada z technologią "jakoś to będzie". Ciekaw jestem reparacji od Królestwa Szwecji czy Rosji ! Ach te zabawy dla gawiedzi ...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ccc(2017-12-29 09:32) Zgłoś naruszenie 2618

    Ciekawe czy w PiS jest choć jeden zdroworozsądkowy polityk?

    Odpowiedz
  • TKM(2017-12-29 09:20) Zgłoś naruszenie 158

    Dlaczego Pan Karski pomija ustalenia jakie przyjęły mocarstwa w sprawie reparacji od Niemiec? My podobno mielismy uzyskac je z radzieckiej strefy okupacyjnej poprzez ZSRR . Skoro oni sie zrzekli reparacji od DDR to my musimy teraz od Rosji wyciagnąc te reparacje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz