statystyki

Reżyseria: Jarosław Kaczyński

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki08.12.2017, 07:22; Aktualizacja: 08.12.2017, 08:40
PiS natomiast tworzy nową szkołę rekonstrukcji, o której się mówi, ale której się nie robi. Z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego ma to kilka korzyści

PiS natomiast tworzy nową szkołę rekonstrukcji, o której się mówi, ale której się nie robi. Z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego ma to kilka korzyściźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Tak prezes PiS kieruje rządem i partią, w której nikt nie może być pewny dnia ani godziny

Tylko reżyser wie, co się za chwilę wydarzy na scenie. Aktorzy muszą mu się podporządkować, grać według jego wskazówek, uwierzyć, że scenariusz jest dobry, a rekwizyty nie są przypadkowe. Dlatego polityka jest tak często porównywana do teatru, ale prawdziwą dramaturgię najlepiej buduje dzisiaj Jarosław Kaczyński. Już blisko dwa miesiące prowadzi próby do rekonstrukcji rządowego gabinetu, chociaż premierę zapowiedział jeszcze wcześniej, bo w lipcu, na kongresie partii w Przysusze. Niczym mistrz filmowego suspensu Alfred Hitchcock w poniedziałek zafundował wszystkim trzęsienie ziemi, ogłaszając, że kandydatem na premiera jest Mateusz Morawiecki. Od tego czasu napięcie tylko rośnie. Politycy PiS, opozycja, media, komentatorzy i wyborcy są tylko widzami. Nie wszystkim spektakl się podoba.

Zmiana obsady

Czas jednak do tego typu dramaturgii przywyknąć, bo permanentna niepewność, niekończąca się rekonstrukcja i ciągła możliwość zmian są wpisane – i będą jeszcze mocniej – w model zarządzania, jaki preferuje prezes PiS. Niezależnie od tego, kto zasiądzie w fotelu premiera, nikt w gabinecie rządowym nie będzie znał dnia ani godziny swojego zejścia ze sceny. Cały scenariusz zna tylko jedna osoba, a obsada wszystkich ról jeszcze wciąż przed nami. To mobilizuje ministrów, spycha na bok inne sprawy, ale na dłuższą metę stresuje i rozstraja działania rządu. Wydaje się, że wątek zmiany premiera w PiS zbliża się do końca.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (3)

 • Ha ha(2017-12-08 08:42) Zgłoś naruszenie 73

  No Panie Osiecki & S-ka, takie komunały, to uczeń I klasista Podstawówki wygłasza , a ja się boję wyjść na ulicę , by jaki pijany (zdradą) Tusk, wracający do Polski mnie nie przejechał swoim Mercedesem - nie jesteśmy pewni dnia ani godziny od zarania dziejów.

  Odpowiedz
 • Parafrazując Morawieckiego(2017-12-08 09:48) Zgłoś naruszenie 53

  Po co nam PIS jak mamy Targowicę , po co nam Kaczyński patriota jak mamy Tuska zdrajce, po co nam Polska jak mamy Schulza i jego Stany UE (nową Rzeszę tak naprawdę) i wreszcie po co nam Polacy jak będą obywatele świata - tyle, że bez rodowodów jak kundle.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-12-08 10:48) Zgłoś naruszenie 22

  Prezes PiS kieruje rządem i partią ? - bez jaj , wszak każde dziecko już wie , że to ci faceci , co przysłali tego spaślaka w mycce ... No , tego , co sobie zdjęcia robi - i publikuje - ze wszystkimi , najważniejszymi słupami w POlsce . POdobno przybrał ksywkę Jelens . Albo Gnulens . Albo jakoś tak .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie