Projekt Dudy o KRS przyjęty z poprawkami PiS. Teraz komisja pracuje nad projektem ws. SN

28.11.2017, 20:46; Aktualizacja: 28.11.2017, 23:51
Minister w Kancelarii Prezydenta Anna Surówka-Pasek , doradca społeczny prezydenta RP, była działaczka opozycyjna w PRL Zofia Romaszewska podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Minister w Kancelarii Prezydenta Anna Surówka-Pasek , doradca społeczny prezydenta RP, była działaczka opozycyjna w PRL Zofia Romaszewska podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości i praw człowieka.źródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Krótko po godz. 23. we wtorek sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka przerwała do środy do godz. 9.00 prace nad prezydenckim projektem nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (4)

 • dexter(2017-11-28 23:48) Zgłoś naruszenie 22

  Polska demokracja ma się bardzo dobrze, a będzie się miała jeszcze lepiej. Więc nie słuchajcie jakiegoś nowego Radia Wolna Europa, które notorycznie kłamie. Poczekajcie na Głos Ameryki.

  Odpowiedz
 • tomasz_kubik@toya.net.pl(2017-11-29 05:21) Zgłoś naruszenie 41

  Pomysł skargi nadzwyczajnej trąci lewactwem. Jest próbą zdeprecjonowania pracy sądów. Izba dyscyplinarna byłaby zbędna. Kto miałby być ławnikiem w znaczeniu oceny pracy sędziów Sądu Najwyższego, często profesorów prawa. Zbigniew Ziobro postulował o podział Sądu Najwyższego na izbę cywilną i karną, czym nawiązał do prawa rzymskiego. Który Rzym ma w wyobraźni Zbigniew Ziobro ? Czyje fanaberie warunkują nie merytoryczne funkcjonowanie P. i S ? Parę dni temu poseł P. i S. - nota bene prawnik z wykształcenia - "argumentował", że według artykułu 180 ustęp 4 Konstytucji ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku, co według owego nieszczęśnika "uzasadnia" pomysł skrócenia kadencji Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego. Ale co z faktem, że według artykułu 183 ustęp 3 Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje prezydent na sześcioletnią kadencję. Pomysł skrócenia kadencji byłby niekonstytucyjny, ale czy to może być argumentem dla P. i S. w sytuacji dotychczasowych naruszeń Konstytucji, między innymi uniemożliwiania funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego ? Artykuł 180 określa pracę sędziów, ale artykuł 183 Konstytucji Rzeczypospolitej doprecyzowuje czas pracy Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.

  Odpowiedz
 • gość(2017-11-29 05:52) Zgłoś naruszenie 41

  Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy.

  Odpowiedz
 • prawnik(2017-11-29 06:15) Zgłoś naruszenie 31

  Mamy już przykład TK, który stał się organem - atrapą. Teraz przybudówkami kretyństwa politycznego staną się kolejne organy. A za 30 lat, lub wcześniej, któryś rząd napiszę ustawę stwierdzajacą, że praca w tych organach jest przesłanką zniesienia prawa do emerytury.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie