Bochenek podkreślił w radiowej Jedynce, że Rada Ministrów w kolejnych dwóch latach swojego urzędowania, będzie przede wszystkim kontynuować realizację swojego programu. Jak wskazał jest on "bardzo ściśle dookreślony".

"Jest to program, z którym szliśmy do wyborów, program skonsultowany w ramach procesu wyborczego z Polakami (...). Będziemy go konsekwentnie realizowali" - zapewnił rzecznik rządu.

Jak ocenił, Polacy zagłosowali na PiS, ponieważ prezentował on konkretne rozwiązania w trzech obszarach - rodzina, rozwój i bezpieczeństwo.

Zdaniem Bochenka, w rządzie premier Szydło obywatele najbardziej doceniają konsekwencję, upór, skuteczność oraz i dotrzymywanie słowa. "To jest znak firmowy rządu premier Beaty Szydło, który skutecznie wdraża te wszystkie rozwiązania, do których się zobowiązaliśmy" - wskazał.

Bochenek zapowiedział również, że w "najbliższych" dniach odbędzie się podsumowanie dwulecia pracy resortów, które nie zrobiły tego w środę.

W czwartek mijają dwa lata od powołania rządu Beaty Szydło. Premier podsumowując połowę kadencji jej gabinetu podkreśliła, że jego trzema filarami są rodzina, rozwój i bezpieczeństwo. (PAP)

autor: Anna Tustanowska