statystyki

Przygotowania do referendum konstytucyjnego: PiS opuściło prezydenta?

autor: Tomasz Żółciak07.11.2017, 07:45; Aktualizacja: 07.11.2017, 08:02
Prezydent Andrzej Duda jest osamotniony w swojej konstytucyjnej kampanii

Prezydent Andrzej Duda jest osamotniony w swojej konstytucyjnej kampaniiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Bednarczyk

Andrzej Duda nie może liczyć przy przygotowaniach do referendum konstytucyjnego na wsparcie ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Efektem tego jest niska frekwencja na spotkaniach poświęconych pomysłowi.

Jak słyszymy od osób z otoczenia prezydenta, kampania informacyjna, której zwieńczeniem ma być przyszłoroczne referendum na temat nowej konstytucji, pozostawia wiele do życzenia. – Partia rządząca nie tylko nie włączyła się w tę inicjatywę, ale jeszcze podważa jej sens. Media narodowe też jakoś nieszczególnie podejmują temat. Prezydent został w tej sprawie sam – twierdzi jeden z naszych rozmówców.

Jak dotąd w ramach prezydenckiej inicjatywy zorganizowane zostały cztery konferencje – dwie z nich, z udziałem Solidarności, w Gdańsku i Warszawie. Do wydarzeń z tej kategorii pałac zalicza zarówno październikowe spotkanie w siedzibie głowy państwa (pt. „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o samorządzie”), jak i... panel dyskusyjny o „swobodzie działalności gospodarczej jako wartości konstytucyjnej” zorganizowany w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy. Udało się też zorganizować siedem spotkań regionalnych w miastach wojewódzkich (Rzeszów, Szczecin, Kielce, Poznań, Toruń, Katowice, Gdańsk). Ostatnie z nich miało miejsce 27 października w Gdańsku.

Z naszych ustaleń wynika, że otoczenie prezydenta nie jest zadowolone z frekwencji na tych wydarzeniach. Rozmówcy DGP twierdzą, że dochodziło nawet do sytuacji, gdy na salę dopraszano lokalnych urzędników, by robili sztuczny tłum.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie