statystyki

Przygotowania do referendum konstytucyjnego: PiS opuściło prezydenta?

autor: Tomasz Żółciak07.11.2017, 07:45; Aktualizacja: 07.11.2017, 08:02
Prezydent Andrzej Duda jest osamotniony w swojej konstytucyjnej kampanii

Prezydent Andrzej Duda jest osamotniony w swojej konstytucyjnej kampaniiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Bednarczyk

Andrzej Duda nie może liczyć przy przygotowaniach do referendum konstytucyjnego na wsparcie ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Efektem tego jest niska frekwencja na spotkaniach poświęconych pomysłowi.

Jak słyszymy od osób z otoczenia prezydenta, kampania informacyjna, której zwieńczeniem ma być przyszłoroczne referendum na temat nowej konstytucji, pozostawia wiele do życzenia. – Partia rządząca nie tylko nie włączyła się w tę inicjatywę, ale jeszcze podważa jej sens. Media narodowe też jakoś nieszczególnie podejmują temat. Prezydent został w tej sprawie sam – twierdzi jeden z naszych rozmówców.

Jak dotąd w ramach prezydenckiej inicjatywy zorganizowane zostały cztery konferencje – dwie z nich, z udziałem Solidarności, w Gdańsku i Warszawie. Do wydarzeń z tej kategorii pałac zalicza zarówno październikowe spotkanie w siedzibie głowy państwa (pt. „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o samorządzie”), jak i... panel dyskusyjny o „swobodzie działalności gospodarczej jako wartości konstytucyjnej” zorganizowany w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy. Udało się też zorganizować siedem spotkań regionalnych w miastach wojewódzkich (Rzeszów, Szczecin, Kielce, Poznań, Toruń, Katowice, Gdańsk). Ostatnie z nich miało miejsce 27 października w Gdańsku.

Z naszych ustaleń wynika, że otoczenie prezydenta nie jest zadowolone z frekwencji na tych wydarzeniach. Rozmówcy DGP twierdzą, że dochodziło nawet do sytuacji, gdy na salę dopraszano lokalnych urzędników, by robili sztuczny tłum.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie