statystyki

Sieniow: Jak wyjść z twarzą z relokacji uchodźców

autor: Tomasz Sieniow20.09.2017, 07:35; Aktualizacja: 20.09.2017, 08:03
6 września Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, że mechanizm relokacji uchodźców z Włoch i Grecji jest zgodny z traktatem o funkcjonowaniu UE.

6 września Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, że mechanizm relokacji uchodźców z Włoch i Grecji jest zgodny z traktatem o funkcjonowaniu UE.źródło: ShutterStock

6 września Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, że mechanizm relokacji uchodźców z Włoch i Grecji jest zgodny z traktatem o funkcjonowaniu UE. Oznacza to, że 15 sędziów uznało ostatecznie istnienie obowiązku solidarnego ponoszenia ciężaru migracji przez członków Unii.

 Zamieszczona po wyroku na stronie MSWiA informacja, że rząd Polski nie będzie ulegał presji UE, jest dla prawników niezrozumiała. Trudno znaleźć precedens tak otwartego podważania wyroku organu sądowego organizacji międzynarodowej przez jej państwo członkowskie. Konsekwencja wymagałaby, aby rząd zapowiedział w tej sytuacji wystąpienie z UE.

Gdybyśmy jednak zdecydowali się pozostać w UE, zachowanie Polski można porównać do niezgodnego z przepisami zagrania piłkarza, odmowy przyjęcia czerwonej kartki, pozostania na boisku i zapowiedzi dalszego grania faul. W sytuacji boiskowej sędzia wzywa w takim przypadku służby porządkowe. W Unii takich służb nie ma. Jak do tej pory, nie do pomyślenia było używanie służb porządkowych w relacjach z politykami. Jednak skoro politycy zaczynają zachowywać się jak boiskowi awanturnicy, to już nie jest futbol i nie ma to nic wspólnego z rządami prawa.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • ipoco(2017-09-20 09:50) Zgłoś naruszenie 21

    Brednie

    Odpowiedz
  • Obiecać że przyjmiemy nawet 100 tys a nawet milion(2017-09-20 08:51) Zgłoś naruszenie 03

    Ale za 20 lat...... Jak już się zasymilują, przejdą na Katolicyzm, zaczną jeść polską kiełbasę i pić polska wódkę i jak u Nas będzie niż demograficzny taki jak na Zachodzie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie