statystyki

Esbecy stracą stopnie wojskowe

autor: Urszula Mirowska-Łoskot04.07.2017, 07:13

PROCEDURY

Prezydent i minister obrony narodowej będą mogli odebrać stopnie oficerskie i podoficerskie byłym esbekom. Nawet po ich śmierci. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Pracuje nad nim MON.

Resort proponuje możliwość pozbawiania stopnia oficerskiego lub podoficerskiego (również pośmiertnie) osobę, która z racji ukończonego wieku lub stanu zdrowia nie pełni już czynnej służby wojskowej. Taka opcja będzie dotyczyła tych żołnierzy, którzy byli członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego albo pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa w latach 1944–1990. Decyzję podejmowałby Prezydent RP w odniesieniu do generałów i admirałów lub minister obrony narodowej w przypadku pozostałych.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • Sprawiedliwość dziejowa(2017-07-04 09:15) Zgłoś naruszenie 55

  I słusznie , skoro można pośmiertnie wręczać ordery i medale dla zasłużonych Polaków , to można i odbierać stopnie wojskowe dla "morderców" i zdrajców SBckich (UB) współpracujących z mordercami własnego narodu jak KGB (ZSRR).

  Odpowiedz
 • Polski Żołnierz(2017-07-06 21:03) Zgłoś naruszenie 20

  estem już emerytem wojskowym. Przed 1989r służyłem 3 lata w WSW, sprawdzałem żołnierzom na dworcach przepustki, następnie służyłem przez następne 27 lat w różnych jednostkach. Służyłem 2 razy w Iraku i 2 razy w Afganistanie - teraz nazywa się mnie oprawcą, zdrajcą, opluwa na mównicach i w mediach, zabiorą mi emeryturę i stopień podoficerski. Nigdy nie byłem karany sądownie czy też dyscyplinarnie, natomiast wielokrotnie wyróżniany i odznaczany. Posiadam tytuł Zasłużonego Żołnierza RP. Przecież to jest chore

  Odpowiedz
 • Wstyd im , ....(2017-07-04 19:11) Zgłoś naruszenie 00

  ...że oficerowie mają minimalne renty i emerytury ? Nie oni te stopnie nadawali i szkół oficerskich nie kończyli.

  Odpowiedz
 • @ Sprawiedl ....(2017-07-04 19:07) Zgłoś naruszenie 00

  Opanuj się, bo zatrujesz się własnym jadem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie