statystyki

Duda o zamachu w Pakistanie: Nie godzimy się na akty terroru

28.03.2016, 19:10
Andrzej Duda

"Jestem wstrząśnięty wiadomością o zamachu terrorystycznym w Lahore, którego ofiarami stały się setki niewinnych mieszkańców tego miasta. Ze szczególnym bólem przyjąłem informację, że celem ataku terrorystów, dokonanego w czasie Niedzieli Wielkanocnej, była chrześcijańska społeczność Pakistanu"źródło: PAP

Nie ma, i nie będzie naszej zgody na wszelkie akty terroryzmu, zwłaszcza te najokrutniejsze, których ofiarami padają kobiety i dzieci - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej w związku z zamachem w Pakistanie, gdzie w niedzielę zginęły 72 osoby, w tym 30 dzieci.

Reklama


Reklama


"Jestem wstrząśnięty wiadomością o zamachu terrorystycznym w Lahore, którego ofiarami stały się setki niewinnych mieszkańców tego miasta. Ze szczególnym bólem przyjąłem informację, że celem ataku terrorystów, dokonanego w czasie Niedzieli Wielkanocnej, była chrześcijańska społeczność Pakistanu" - napisał Andrzej Duda w depeszy skierowanej do prezydenta Islamskiej Republiki Pakistanu Mamnuna Husajna.

"Nie ma, i nigdy nie będzie, naszej zgody na wszelkie akty terroryzmu, zwłaszcza zaś te najokrutniejsze, których ofiarami padają kobiety i dzieci" - podkreślił prezydent.

"W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym pragnę złożyć wyrazy głębokiego współczucia wszystkim osobom dotkniętym tą straszliwą tragedią. Pragnę również zapewnić o mojej modlitwie w intencji ofiar zamachu" - czytamy w depeszy, zamieszczonej w poniedziałek na stronie Kancelarii Prezydenta.

Do zamachu doszło przed parkiem w Lahore w pakistańskim Pendżabie, jego celem mieli być chrześcijanie. Wybuch miał miejsce w rejonie parkingu przed parkiem Gulshan-e-Iqbal, zaledwie kilka metrów od dziecięcych huśtawek. Park w niedzielny wielkanocny wieczór był pełen ludzi. Do ataku przyznała się frakcja talibów Jamaat-ul-Ahrar.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • ISIS ISLAMISTA UMIERAJĄCY(2016-03-29 11:55) Odpowiedz 00

    "ZAKAZANY KRĄG" MA DOŚĆ TYCH WASZYCH ZAKŁAMANYCH WIADOMOŚCI SKORUMPOWANYCH LUDZI I WE WSZYSTKICH KRAJACH NIEUDOLNE WŁADZE ORAZ PRYMITYWNE TECHNOLOGIE ZAKAZANY KRĄG ZROBI PORZĄDEK ZERO PIENIĘDZY SKORUMPOWANYCH LUDZI PRYMITYWNEJ TECHNOLOGI UTAJNIANIA INFORMACJI ORAZ BĘDZIE TYLKO JEDEN PRZYWÓDCA WSZYSTKICH LUDZI ZAKAZANY KRĄG TWORZY IMPERIUM

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama