statystyki

KOD w obronie Lecha Wałęsy. Krzywonos: To my wygraliśmy naszą wolność, którą nam teraz jakiś kurdupel chce zabrać

28.02.2016, 18:07; Aktualizacja: 28.02.2016, 18:19

Dwie godziny trwała gdańska manifestacja solidarności z Lechem Wałęsą. Wiec poparcia dla byłego prezydenta zorganizował Komitet Obrony Demokracji. Do zebranych przemówiła żona Lecha Wałęsy, Danuta.

reklama


reklama


"Nie myślałam, że jeszcze kiedyś będę musiała wystąpić przed takim tłumem. Jest mi niezmiernie miło i serdecznie pozdrawiam was w imieniu swoim i męża" - mówiła Danuta Wałęsa. "Przyszłam, żeby zamanifestować swój sprzeciw w stosunku do tego rządu. Gwarantuję, że mąż nikogo nie zdradził i nie skrzywdził" - powiedziała żona byłego prezydenta.

Głos zabrała też Henryka Krzywonos, sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych. Ostro skrytykowała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, broniła zaś Lecha Wałęsy. "Poznałam go w 1980 roku. Pamiętam, jaki był. Lechu, ja cię proszę, nie broń się. My wiemy, że jesteś niewinny" - powiedziała Henryka Krzywonos.

"To my wygraliśmy naszą wolność, którą nam teraz jakiś kurdupel chce zabrać" – krzyczała Krzywonos.

Manifestacja przebiegła spokojnie. Według organizatorów, wzięło w niej udział 25 tysięcy osób. Policja podaje liczbę 15 tysięcy. A według portalu Trójmiasto.pl, protestujących było kilka tysięcy.

Sam Lech Wałęsa, wbrew obietnicom, nie pojawił się na wiecu w jego obronie. Tłumaczył, że jest jeszcze za wcześnie na jego udział w tego rodzaju manifestacjach. Rano, w rozmowie z dziennikarzami, po raz kolejny zapewnił, że dokumenty, mające świadczyć o jego współpracy z SB, są sfałszowane. Były prezydent nie podjął jeszcze decyzji, czy i kiedy będzie chciał obejrzeć materiały znalezione w domu zmarłego generała Czesława Kiszczaka. "Myślałem, że IPN przyśle mi grzecznościowo te dokumenty, ale obawiają się pewnie chyba, że ja to wszystko wykażę" - mówił Lech Wałęsa. Dodał, że w aktach są nazwiska, których wcześniej nie widział. "To są chyba, z tych materiałów, które wpadały na rewizji u mnie”- mówił dziennikarzom Lech Wałęsa.

Jutro, przez dwie godziny były prezydent ma rozmawiać z internautami na mikroblogu, w serwisie wykop.pl.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • iza(2016-02-28 18:40) Odpowiedz 396

    krzywonos to baba cham

  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2016-02-28 19:17) Odpowiedz 353

    Kobieta nie osiągnęła wieku emerytalnego i nie wiedzieć czemu ma emeryturkę taką o jakiej się nie śnilo. Jest i owszem o co walczyć bo ktoś oby tak się stalo zechce przyjrzeć się temu. Jak się nie ma nic do gadania to się obraza. Kaczyński to kurdupel a krzywonos? Jej wygląd wywoluje wemnie gorsze skojarzenia. stan umyslu i kultura określa to kim jest czlowiek ktory w ten sposob obraża drugiego

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Leo(2016-02-28 18:42) Odpowiedz 336

    Przed pokazaniem Bolkowi jego donosów zwiążcie mu ręce na plecach.

  • Roderyk.(2016-02-28 18:52) Odpowiedz 294

    Inteligencja i czar pani Henryki jest zniewalająco powalający.

  • Krywyjnos(2016-02-28 20:15) Odpowiedz 273

    śmierdzący kawał tłuszczu, żona ZOMO-wca.

  • Gwiazda Krzywonos....(2016-02-28 21:28) Odpowiedz 274

    Coś za bardzo atakuje i jatrzy.....czyżby kolejna UBecka donościcielka??? Nie mogę pojąć intencji tego typu osób. Komunistycznie ....włazy i piewcy Komuny i układoDemokracji....

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Krywyjnos(2016-02-28 20:12) Odpowiedz 263

    pijaczka i złodziejka kasy Solidarności, ogrobna gruba locha .

  • Syf ubecki chce zawłaszczyć(2016-02-28 20:55) Odpowiedz 223

    Solidarność, a po śmierci każe się pochować na Powązkach. I jak nadal będziemy siedzieć po chałupach, to nikt tym gnidom nie przeszkodzi. A szpryngeje won do Rajchu!

  • emerytka 1000zł.(2016-02-28 22:21) Odpowiedz 212

    Słuszne i pravvdzivve słovva mec.Olszevvskiego oni vvygrali majątku się dorobivvszy z Bolkiem na czele natomiast naród vvalczący pravvdzivvie przegrał .Po 40 latach haróvvki pracy ma 1500zł. emerytury.

  • Adam(2016-02-29 00:13) Odpowiedz 201

    Trzeba mieć tupet, żeby naśmiewać się z czyjegoś wzrostu, samemu mając wygląd jak ta baba za którą się przebrał Schwarzenegger w Total Recall.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • StAAbrA(2016-02-28 22:01) Odpowiedz 204

    Element i szumowiny - w "obronie" gnojów PO fachu .

  • Mark(2016-02-28 22:05) Odpowiedz 194

    Tępa podróbka Anny Walentynowicz bryła mięsa Henia,łamistrajk . Nie pojęła,że Lech zniszczył kopie dokumentów o Bolku. Sprytny Kiszczak wiedział co robi. Dokumenty o Bolku to była jego polisa ubezpieczeniowa na spokojne dożycie w słońcu, a nie w więziennym cieniu.

  • hana(2016-02-29 08:07) Odpowiedz 170

    Dostała 7 tys emerytury uznaniowej i się boi że odbiorą i dadzą taką jak innym tramwajarzom.

  • Marta(2016-02-29 04:49) Odpowiedz 162

    Ja pierniczę,poziom chamstwa w wykonaniu KOD-u,pani Wałęsowej,małżonka noblisty i naszej miss pani Krzywonos, że o innych nie wspomnę sięgnął dna i bardzo dobrze.Młodzi Polacy,a i starzy też na własne oczy i uszy zobaczyli i usłyszeli w jaki sposób elita postsolidarnościowa broni naszej zagrożonej demokracji w Polsce.Sorry,ale to jest 100% lepiej lub gorzej ustawionych cwaniaków na ciepłych posadkach,emeryturkach,rentkach ,czy innych,śliskich interesach,którzy w obronie własnego pełnego koryta straciło samokontrole nad swoim zachowaniem.Strach wpuścić do urzędu,bo atrament wypiją.

  • KALIF(2016-02-28 21:00) Odpowiedz 162

    PROSTYTUTKI

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • hsana(2016-02-29 08:12) Odpowiedz 150

    Nienawidzi Walentynowicz bo ta ujawniła prawdę o Tej pani. Że wnosiła alkohol na teren strajku i leżała w krzakach schlana bo miała kłopoty osobiste. i strajkujący ją wynosili po kryjomu, ukrywali żeby nie dawać pretekstu władzom, że strajk to pijaństwo.

  • Anka(2016-02-29 08:16) Odpowiedz 150

    Skąd wyśmiewanie wyglądu Kaczorów? Bo oni nie przekupni. Nie ma bezpieka na nich haków. No to zostało umniejszanie zasług, ośmieszanie, drwienie, wyolbrzymianie potknięć (spieprzaj dziadu gdy ja kobieta przywaliłabym z grubszej rury)

  • Kariera Nikodema Dyzmy(2016-02-29 08:23) Odpowiedz 140

    "Nasz" Lech Wałęsa: -"nie współpracowałem", ale potem "zerwałem kontakty". Jak się zrywa współpracę, której nie było? Ciekawe

  • hania(2016-02-29 08:08) Odpowiedz 120

    Nie trzeba było pisać książki i wydawać chłopa, że tak często wygrywał w totka.

  • zam(2016-02-29 00:07) Odpowiedz 415

    No, jak Walesa byl agentem to Karol Wotyla chyba tez. Oni cos blisko sie trzymali i takie wrazenie robili jakby realizowali wspolny plan. Bylby to pierwszy swiety agent SB. Jakby Jan Pawel II jeszcze zyl to by pewnie tym kijem patniczym by przywalil zlodziejaszkom cudzej chwaly, ktorzy chowaja sie za innymi dzisiaj tak samo jak podczas stanu wojennego. Niech sie rzad wezmie za powazne sprawy zamiast ludzi na siebie podpuszczac.

    Pokaż odpowiedzi (1)