statystyki

OPZZ ocenia 100 dni rządu Szydło: Minusy za wiek emerytalny i kwotę wolną od podatku

23.02.2016, 16:57
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydłoźródło: PAP

Obietnice składane przez Prawo i Sprawiedliwość w czasie kampanii wyborczej rozbudziły nadzieje na pilne podjęcie problemów społecznych i poprawę warunków pracy. Zwracają na to uwagę przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oceniając 100 dni rządów PiS.

Reklama


Reklama


Przewodniczący związku Jan Guz przypomniał, że premier Beata Szydło mówiła w swoim expose, iż najważniejsze będzie podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżenie wieku emerytalnego i wypłata świadczeń na dziecko w ramach "Programu 500 Plus". Szef OPZZ zaznaczył, że rządowi udało się zrealizować tylko jedną z tych obietnic, czyli 500 złotych na dziecko, począwszy od drugiego, a w rodzinach o mniejszych dochodach od pierwszego dziecka. Ustawa ma wejść w życie 1 kwietnia i zdaniem  Guza to zasługuje na plus dla rządu, chociaż ustawa ma mankamenty. Jednym z nich, jest to, że pieniądze będą przysługiwały tylko do ukończenia przez dziecko 18 lat. Mimo to jednak za ten projekt dla rządu "strzałka w górę" - mówi Jan Guz.

Związkowcom z OPZZ nie podoba się natomiast, iż rząd nie przygotował jeszcze swojego projektu dotyczącego obniżenia wieku emerytalnego i nie pochyla się nad propozycją uzależnienia możliwości przejścia na emeryturę od stażu pracy. Na minus, według związku, zasługuje też fakt, że rząd nie przedstawił jeszcze projektu w sprawie podniesienia do 8 tysięcy złotych kwoty wolnej od podatku. Przewodniczący zaznaczył, że rząd co prawda przygotował projekt ustawy dotyczącej bezpłatnych leków od 75 roku życia, jednak nie skierował go jeszcze do parlamentu.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • real(2016-02-23 17:25) Odpowiedz 74

    Czekamy na dymisje prezydenta,nie spełnił zobowiązania w sprawie emerytur .Sam powiedział,że poda się do dymisji,czekamy.

  • Pytanie(2016-02-23 18:25) Odpowiedz 64

    kiedy do więzienia zapakują złodziei z PO/

  • EWA(2016-02-23 18:49) Odpowiedz 51

    Szanowna publiko! Zacznijże myśleć logicznie. Skoro łaskawcy dali kosiniakowe i 500+ wielu z tych, co to nie płacą podatku dochodowego, ani nie biorą udziału w loterii paragonowej - to znaczy, że ktoś na te frukta dla najbardziej roszczeniowego elektoratu musi zapracować! Więc zapomnijcie raz na zawsze o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku ( bo rolnicy na tym nie skorzystają!) i obniżeniu wieku emerytalnego. Niewolnicy są do pracy na rzecz kast uprzywilejowanych.

  • obserwator(2016-02-23 17:53) Odpowiedz 22

    Prezydent nie jest w rządzie! Jest jego notariuszem.

  • nina (2016-02-23 20:53) Odpowiedz 20

    polska kwota wolna od podatku to kpina w żywe oczy u Hiszpanów gdzie jest coraz większa bieda mają 52 000 tyś, zł.

  • uszatek_2(2016-02-23 21:50) Odpowiedz 11

    ... no cóż, 100 dni powinno się kojarzyć raczej z Napoleonem , z porażką pod Waterloo oraz deportacją na wyspę św. Heleny..... czyli PRZEGRANĄ Dyktatora... !!!!! - tymczasem niestety kojarzy mi się z porażką, nieponoszącego CIĄGLE za NIC ODPOWIEDZIALNOŚCI, prezesa i jego wazeliniarskich współpracowników...! Rujnowanie państwa trwa......

  • Inspektor Pracy(2016-02-24 11:41) Odpowiedz 01

    Najpierw trzeba zacząć od PRYJORYTETU -- priorytetów.! zanim obnizymy Ustawowy wiek emerytalny! ...........Trzeba określić składkowy max staż pracy który będzie uprawniał do wieku emerytalnego (oraz wyliczyć staż w oparciu o ilość faktycznie przepracowanych dni w tym świątecznych --bez dni zamiennie wolnych! Cz to będzie 50 lat ,czy 45 czy 40 pozostawiam Ustawodawcy --ale tacy ludzie pierwej przed Ustawowym wiekiem emerytalnym w ramach sprawiedliwości społecznej powinni iść na pełna emeryturę! Inaczej się nie godzi!