statystyki

Prasa w Niemczech: Upór Merkel doprowadził do izolacji Berlina

16.02.2016, 11:25
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: Bloomberg

Niemiecka prasa ocenia, że prowadząc politykę otwartych drzwi dla uchodźców, kanclerz Angela Merkel doprowadziła do izolacji Niemiec w Unii Europejskiej. Komentatorzy piszą, że przed zbliżającym się szczytem Wspólnoty, Berlin jest osamotniony jak nigdy przedtem.

Reklama


Reklama


Komentator dziennika "Die Welt" zauważa, że nie tylko wschodnioeuropejskie kraje Grupy Wyszehradzkiej wzbraniają się przed niemiecką polityką wobec uchodźców. W Brukseli przeciwko Niemcom będą także inne państwa. Jak czytamy, jeszcze nigdy w historii Unii Europejskiej Niemcy nie były tak izolowane jak obecnie. Odpowiada za to w dużej mierze upór Angeli Merkel, która arogancko zlekceważyła interesy europejskich partnerów, w Brukseli dostanie za to rachunek - ocenia komentator "Die Welt".

Opiniotwórczy dziennik "Sueedeutsche Zeitung" dodaje, że w sprawie kryzysu migracyjnego Merkel po raz pierwszy doświadczyła, że jej władza ma granice. Kanclerz nie rozpoznała skali problemu i przeceniła swoje siły - pisze komentator gazety.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Wiesław 52(2016-02-16 13:12) Odpowiedz 60

    Do niemieckich dziennikarzy.----- Berlin nie jest izolowany, ale sam z własnej woli odcina się od innych państw europejskich swoją "nieomylnością" i arogancją. Jeśli niemieccy politycy zaczną traktować rządy innych państw po partnersku, z szacunkiem z jakim sami by chcieli być traktowani, to o żadnej izolacji nie ma mowy, mimo różnic zdań w pewnych kwestiach. Niemcy niech skończą z linią Bismarca, a będą mieć wokół partnerów i dobrych sąsiadów. To takie proste a jak trudne.. przestać patrzeć na innych z góry..

  • ach, ci szachiści...(2016-02-16 13:39) Odpowiedz 20

    Wychowanie resortowej zorganizowanej ideologicznie młodzieży w NRD (jakaś mieszanina Komsomołu i Hitlerjugend) wydała dziwne hybrydy jako kadry STASI z silnymi powiązaniami z KGB. Z tego bajzlu służby rosyjskie mogły wyizolować pożytecznych id...entyfikowanych i podrzucić ich do rządu zjednoczonych już Niemiec w celu zdestabilizowania nie tylko Niemiec, ale i UE. No i udało się.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama