statystyki

Tusk o ryzyku przerwania rozmów UE z Wielką Brytanią. "Najwyższy czas zacząć słuchać argumentów strony przeciwnej"

15.02.2016, 21:42
Tusk o ryzyku przerwania rozmów UE z Wielką Brytanią

Tusk o ryzyku przerwania rozmów UE z Wielką Brytaniąźródło: ShutterStock

Szef Rady Europejskiej mówi, że jest duże ryzyko załamania się rozmów Unii z Wielką Brytanią. Donald Tusk liczy jednak na kompromis na rozpoczynającym się w czwartek dwudniowym szczycie w Brukseli. Szef Rady był w Bukareszcie i Paryżu, by przekonywać prezydentów Rumunii i Francji do zgody na porozumienie.

Reklama


Reklama


 Rozmawiał też telefonicznie z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Jutro Donald Tusk ma zaplanowane wizyty w Atenach, Pradze i Berlinie.

Szef Rady powiedział, że negocjacje Unii z Wielką Brytanią są w krytycznym momencie. " Najwyższy czas, byśmy zaczęli słuchać uważniej argumentów strony przeciwnej, niż naszych własnych” - powiedział Donald Tusk. Dodał, że naturalne jest, że stanowiska się usztywniają, kiedy zbliża się czas rozstrzygnięć. Ale podkreślił, że te negocjacje należy traktować z wielką ostrożnością, bo ryzyko jest zbyt wielkie, czyli brak porozumienia i wyjście Wielkiej Brytanii z Unii.

Wydaje się, że do uzgodnienia pozostały dwie kluczowe kwestie. Chodzi o porozumienie w sprawie czasowego i częściowego ograniczenia zasiłków dla obywateli z unijnych krajów, którzy przyjechali na Wyspy pracować, oraz wysokość zasiłków dla rodziców, których dzieci zostały w ojczyznach. Druga sprawa to zagwarantowanie praw krajom spoza strefy euro, które chcą kontrolować euroland, by nie podejmował on decyzji wpływających negatywnie na funkcjonowanie całego, jednolitego rynku.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Vodos (2016-02-16 00:04) Odpowiedz 20

  Szydło zamiast robić z siebie bohatera narodowego i walczyć o prawo do socjalu Polaków w Anglii powinna powiedzieć wreszcie kiedy coś zrobi żeby Polacy nie musieli być największymi emigranta i zebrakami w EU. Co do emigrantów z Ukrainy to myślę że jest to tylko tania siła robocza pracujaca na czarno, permanentnie wykorzystywana i oszukiwana przez polskich przedsiębiorców. Dlatego nie uskarzajmy się w Europie że jest to takie obciążenie dla nas i kraj pęka w szwach jeśli padnie słowo o emigracji. My za to chętnie bez zmrozenia okiem okupujemy latami europejskie socjalamty i nie dopuszczamy do siebie że coś powinniśmy się z tego nauczyć......... pozdrawiam polski emigranta

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Vodos (2016-02-16 00:06) Odpowiedz 10

  Pani Szydło zamiast robić z siebie bohatera narodowego i walczyć o prawo do socjalu Polaków w Anglii powinna powiedzieć wreszcie kiedy coś zrobi żeby Polacy nie musieli być największymi emigranta i zebrakami w EU. Co do emigrantów z Ukrainy to myślę że jest to tylko tania siła robocza pracujaca na czarno, permanentnie wykorzystywana i oszukiwana przez polskich przedsiębiorców. Dlatego nie uskarzajmy się w Europie że jest to takie obciążenie dla nas i kraj pęka w szwach jeśli padnie słowo o emigracji. My za to chętnie bez zmrozenia okiem okupujemy latami europejskie socjalamty i nie dopuszczamy do siebie że coś powinniśmy się z tego nauczyć......... pozdrawiam polski emigranta

 • KALIF(2016-02-16 10:47) Odpowiedz 00

  TUSK Ta'pan'NIKT Do @ Vodos spadaj potomku kacapów

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama