statystyki

Waszczykowski w Monachium: Unieważnić akt NATO-Rosja z 1997 roku

13.02.2016, 18:17; Aktualizacja: 13.02.2016, 18:55
Witold Waszczykowski podczas konferencji w Monachium

Witold Waszczykowski podczas konferencji w Monachium źródło: PAP/EPA

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski po raz kolejny odrzucił część zapisów aktu NATO - Rosja z 1997 roku. Chodzi o te fragmenty umowy, które zabraniają rozmieszczania na wschodzie Europy znacznych sił paktu. Minister mówił o tym na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Reklama


Reklama


Szef polskiej dyplomacji zwracał uwagę, że akt NATO-Rosja negocjowano w innych czasach. Teraz wschód Europy powinien zostać zabezpieczony.

Waszczykowski mówił, że Polska nie prosi o żadne przywileje, tylko o równe traktowanie. Zwracał uwagę, że wszystkie części NATO powinny mieć taki sam status.

Minister odrzucił przy tym argumenty o tym, że wzmacnianie wschodu sojuszu byłoby prowokacją wobec Rosji. Minister zastrzegł jednocześnie, że chce utrzymania w mocy tych zapisów aktu NATO-Rosja, które mówią o wzajemnym dialogu i współpracy.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • ert(2016-02-13 21:14) Odpowiedz 83

    ...Polska jest głównym światowym mocarstwem...bo tylko takie może sobie pozwolić, aby wariata ministrem spraw zagranicznych uczynić...

  • T1000(2016-02-14 00:43) Odpowiedz 51

    Mam nadzieję, że dojdzie niedługo do dymisji Waszczykowskiego, bo to niebezpieczny dla Polski delikwent!

  • tylko polska krew(2016-02-14 04:28) Odpowiedz 41

    Ano tak to jest jak wariat jest w rządzie. Ten rząd doprowadzi Polskę do całkowitego upadku, ich się powinno w Tworkach zamknąć na czas nieokreślony

  • NATO owszem, aleniedadza wpusciic sie w malin (2016-02-13 22:48) Odpowiedz 40

    Wcześniej czy później neo-BOLSZEWIKI z PIS chcą doprowadzić do konfliktu z neo-BOLSZEWIKAMI z Rosji i niech NATO wtedy ... "gasi pożar na Kresach NATO" wywołany przez jednych lub Drugich ... PODPALACZY. Jednych i Drugich ... stać na to, bo ONI ...mają to wyssane z mlekiem Matek

  • no tak(2016-02-14 03:39) Odpowiedz 21

    Boże Jedyny ,gdybym miał mentalność pisowskiego --uja Waszczykowski dostałby w mordę z pięści, poprawkę z buta a jakby już leżał oddałbym na niego mocz.

  • Na wiecej ... szkoda czasu i atlasu (2016-02-14 11:54) Odpowiedz 10

    Każdy kandydat PIS ... na ministra powinien przedstawiać publicznie wyniki badan ...u PSYCHIATRY. Opinia innych neo-BOLSZEWIKÓW jest niewiarygodna. Nie wystarcza też nawet opinia samego GURU PIS a nawet szczególnie ... NIE, bo jest takie ludowe porzekadło: ... "JABŁKO PADA NIEDALEKO JABŁONI " i później okazuje się, ze to są ... SPADY PIS ... z przepuklina MÓŻDŻKA

  • co daelj(2016-02-14 09:04) Odpowiedz 10

    następnym krokiem ministra będzie unieważnienie Poczdamu i przywrócenie zachodnich i północnych granic z 1938 roku

  • 1957(2016-02-14 08:57) Odpowiedz 10

    Propozycja utworzenia strefy bezatomowej w Europie Środkowej została przedstawiona przez Adama Rapackiego w dniu 2 października 1957 na XII sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZu. Następnie propozycja ta przybrała formę memorandum rządowego z 14 lutego 1958. Strefą objęte miały być terytoria następujących państw: Polska, Czechosłowacja, NRD i RFN. Państwa strefy miałyby zobowiązać się do nieprodukowania, nieutrzymywania, niesprowadzania i nie wyrażania zgody na rozmieszczenie na swych terytoriach broni jądrowej oraz urządzeń do jej obsługi i przenoszenia. Zakazane byłoby również użycie tego rodzaju broni przeciw państwom strefy. Za realizacją polskiego planu opowiedziały się Czechosłowacja, NRD i ZSRR a przeciw były USA, Wielka Brytania i RFN.