statystyki

Ziobro o Mastalerku i Kamińskim: Opozycja chciałaby, aby posłowie PiS wylądowali na bruku

09.02.2016, 19:38; Aktualizacja: 09.02.2016, 19:38
Według Zbigniewa Ziobry, posłowie opozycji chcieliby, żeby przedstawiciele PiS albo członkowie ich rodzin wylądowali na bruku.

Według Zbigniewa Ziobry, posłowie opozycji chcieliby, żeby przedstawiciele PiS albo członkowie ich rodzin wylądowali na bruku. źródło: Materiały Prasowe

Doświadczenie zawodowe i kompetencje powinny decydować o obsadzie stanowisk - uważa minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Posłowie PO i Nowoczesnej pytali dzisiaj w Sejmie o ostatnie nominacje w spółkach Skarbu Państwa, które- ich zdaniem- wynikają głównie ze związków z partią rządzącą.

Reklama


Reklama


Były poseł PiS-u Marcin Mastalerek obejmuje funkcję dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen. Nowym szefem Polskiego Holdingu Obronnego- jak informowała "Rzeczpospolita"- będzie inny były poseł PiS - Mariusz Antoni Kamiński - jeden z "bohaterów" tak zwanej "afery madryckiej".

Według Zbigniewa Ziobry, posłowie opozycji chcieliby, żeby przedstawiciele PiS albo członkowie ich rodzin wylądowali na bruku. Minister sprawiedliwości podkreślił, że przy obsadzie stanowisk kryteria powinny być jasne i czytelne dla każdego. Jeśli w przypadku konkretnej osoby są one spełnione, to przynależność do Platformy, PiS czy PSL nie ma- jego zdaniem- znaczenia.

Zbigniew Ziobro wyjaśnił, że to co jest gorszące, to sytuacja, w której osoby nie mające odpowiedniego wykształcenia albo doświadczenia obejmowały funkcje, które całkowicie przekraczały ich możliwości poradzenia sobie z zadaniami, narażając w ten sposób interes Skarbu Państwa albo interes obywateli na poważne straty.

"To są sytuacje naganne a nie sam fakt, że ktoś, kto jest związany z polityką bądź jego rodzina, gdzieś pracuje, bo każdy musi gdzieś pracować" - wyjaśnił minister sprawiedliwości.
Według posłów opozycji, obsada stanowisk przez partię rządzącą stoi w sprzeczności z tym, co PiS deklarował w kampanii wyborczej.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • karol(2016-02-09 20:27) Odpowiedz 104

    Normalka. TKM ! Pis kontynuuje tradycje, tyle że z większą arogancją nie oglądając się na nikogo. Oj, wygłodniali od 2007r. Same diety posła w polskim sejmie, czy w parlamencie europejskim nie wystarczyły...

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • T1000(2016-02-09 22:52) Odpowiedz 82

    Jak macie takich beznadziejnych posłów, że nadają się tylko na bezrobocie, to jakim prawem decydują oni o losie ludzi w tym kraju??? To obrazuje, jak każda władza w Polsce dewastuje polskich obywateli.

  • realia(2016-02-10 07:41) Odpowiedz 61

    Kpina ,ustawianie swoich w miękkich fotelach za grube tysiące.Muszą zdążyć się ustawić do końca życia ,w końcu żadna władza nie trwa wiecznie .Wystarczy te dwa ,trzy lata popalić głupa na stanowisku i wystarczy im do końca swoich dni.A głupi lud ich niby wybrał .Nie ściemniajcie ,ludzie są rozumni,czy tak ciężko to zrozumieć.Gdyby nie PIS ci wielcy fachowcy zbierali by odpadki w śmietniku ,przecież to nic innego nie potrafi tylko ogłupiać społeczeństwo.

  • Szczęsliwy, bo ma ksywki ... do wyboru (2016-02-09 21:21) Odpowiedz 33

    Na komentarz do wypowiedzi polityka znanego powszechnie w Polsce jako ... "ZERO" ... jest "SZKODA CZASU i ATŁASU" . Teraz i w PE jest znany także po Jego głupawych listach do KOMISARZY KE pod ksywką ... "MNIEJ NIZ ZERO"

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • kapsel(2016-02-10 08:02) Odpowiedz 21

    "Minister sprawiedliwości podkreślił, że przy obsadzie stanowisk kryteria powinny być jasne i czytelne dla każdego". I z tym akurat nalezy sie zgodzic. Pytanie tylko co to za kryteria. Partyjniactwo to slabe rekomendacje.

  • realia(2016-02-10 07:41) Odpowiedz 00

    Kpina ,ustawianie swoich w miękkich fotelach za grube tysiące.Muszą zdążyć się ustawić do końca życia ,w końcu żadna władza nie trwa wiecznie .Wystarczy te dwa ,trzy lata popalić głupa na stanowisku i wystarczy im do końca swoich dni.A głupi lud ich niby wybrał .Nie ściemniajcie ,ludzie są rozumni,czy tak ciężko to zrozumieć.Gdyby nie PIS ci wielcy fachowcy zbierali by odpadki w śmietniku ,przecież to nic innego nie potrafi tylko ogłupiać społeczeństwo.

  • t(2016-02-10 07:58) Odpowiedz 00

    A co z ustawą o doradcach prawnych, którą PIS obiecał wprowadzić za swoich poprzednich rządów. I nie zdążył. Teraz akurat byłby na to czas, jeśli chciałoby się dotrzymać słowa o otwarciu zawodów prawniczych.

  • Mural(2016-02-10 10:10) Odpowiedz 00

    Tylko niech nie gadają,że do polityki idą dla narodu i z patriotyzmu. Z polityki drabina ma tylko szczeble w górę. A może tak przed taka mała praktyka: kilka lat na stanowisku za najniższą krajową???Takie zamiatanie ulic? salowa w szpitalu? Oni już całkiem odlecieli. I nam doradzają, jak się utrzymać za nasze nędzne wynagrodzenia.Przyganiał kocioł garowi, a koryta czekają.