statystyki

Ukraińska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie Korwin-Mikkego

08.02.2016, 21:11; Aktualizacja: 08.02.2016, 21:19
Janusz Korwin-Mikke odwiedził anektowany przez Rosjan Krym na początku grudnia ubiegłego roku

Janusz Korwin-Mikke odwiedził anektowany przez Rosjan Krym na początku grudnia ubiegłego rokuźródło: ShutterStock

Chodzi o jego ubiegłoroczną wizytę na okupowanym przez Rosjan Krymie. Według Kijowa, polski polityk nielegalnie przekroczył ukraińską granicę.

Reklama


Reklama


Urzędująca w Kijowie Ukraińska Prokuratura Autonomicznej Republiki Krym wszczęła śledztwo w sprawie wizyty polskiego europarlamentarzysty na półwyspie. Janusz Korwin-Mikke odwiedził anektowany przez Rosjan Krym na początku grudnia ubiegłego roku. Pojechał tam na zaproszenie władz okupacyjnych. Na Krym polski polityk trafił z terytorium Federacji Rosyjskiej i nie przeszedł kontroli ukraińskich służb granicznych. Z punktu widzenia ukraińskiego, ale też międzynarodowego prawa, wjechał więc na półwysep nielegalnie. Polski europoseł jest też podejrzewany o działanie na niekorzyść ukraińskiego państwa.

Ukraińskie media, komentując sprawę, nazywają Janusza Korwin-Mikkego sympatykiem Władimira Putina oraz politykiem o antyukraińskich poglądach.

Janusz Korwin-Mikke to nie pierwszy europejski polityk, który nielegalnie trafił na Krym. Ukraińska prokuratura podobne śledztwo wszczęła między innymi wobec byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-02-09 00:23) Odpowiedz 30

    Czy w sprawie pobytu francuskich parlamentarzystów na Krymie ten organ też prowadzi jakieś śledztwo? Pewnie nie oni są przyjaciółmi, my dajemy tylko pieniądze

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama