statystyki

Grupiński: Antoni Macierewicz uprawia politykę na grobach ofiar

04.02.2016, 14:55
Grupiński: Antoni Macierewicz uprawia politykę na grobach ofiar

Grupiński: Antoni Macierewicz uprawia politykę na grobach ofiarźródło: PAP

Specjalna podkomisja zbada na nowo przyczyny katastrofy smoleńskiej. Jak ogłosił szef MON Antoni Macierewicz, na czele tego organu stanie dr inż. Wacław Berczyński. Uczestniczył on w pracach parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza, a w przeszłości jako konstruktor pracował w Boeingu i NASA.

Reklama


Reklama


Sprawę komentował w Sejmie Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej. Jak mówił, przyjął te informacje z wielką przykrością. - Antoni Macierewicz nie przestaje uprawiać polityki na grobach ofiar - mówił Grupiński. Dodaje, że szef MON nie potrafi uznać ustaleń komisji Jerzego Millera, iż był to wypadek lotniczy. - Nie potrafi poczekać na zakończenie śledztwa przez Prokuraturę Wojskową - mówi. Jak twierdzi, w nowej komisji znaleźli się ludzie, którzy nie wypełniają kryteriów, jakie powinni wypełniać członkowie komisji badającej wypadki lotnicze.

Grupiński dodał, że z ust obecnego szefa MON padło wiele, niesprawiedliwych i fałszywych słów pod adresem ówczesnej ekipy rządzącej. Jak mówił, starali się oni pomóc rodzinom ofiar katastrofy. Dodał, że to nie rząd Platformy Obywatelskiej zdecydował, iż do samolotu wsiedli wszyscy dowódcy wojskowi. - Trzeba mieć umiar w kierowaniu zarzutów - powiedział.

Poseł PO odnosił się też do składu powołanej dziś przez ministra Antoniego Macierewicza podkomisji. Znaleźli się w niej między innymi byli eksperci parlamentarnego zespołu, który w ubiegłej kadencji Sejmu zajmował się katastrofą smoleńską. - Powoływanie komisji z ludzi, którzy wielokrotnie kompromitowali się teoriami puszkowymi czy parówkowymi, by doszli do prawdy jest żałosne - powiedział Grupiński.

Nowa podkomisja smoleńska zbada od początku całą sprawę tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, począwszy od kwestii remontu rządowego tupolewa, do którego doszło w 2009 roku w Rosji.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • KALIF(2016-02-04 15:19) Odpowiedz 83

  Żadne inne państwo nie ma tak nikczemnych polityków By o dać śledztwo KACAPOM Dla nikogo nie ulega wątpliwości, że katastrofa powinna być wreszcie wyjaśniona. Powinny być rozwiane wszelkie wątpliwości, które się pojawiały i pojawiają"

 • dziadek Franek(2016-02-04 17:07) Odpowiedz 61

  ---------Międzynarodowe śledzctwo nie zostało przeprowadzone, ponieważ trzy osoby ze strony polskiej, zgodziły się na zasady i procedury badania wraku zawarte w załączniku nr 13 konwencji chicagowskiej. Te trzy osoby to Tusk, Gras i Arabski - z czego tylko Tusk mial jakiekolwiek konstytucyjne kompetencje. To te trzy osoby skazały nas na lata domysłów i niepewności, śledzctw blogerskich, i powolnego przyzwyczajania ogłupiałej publiki, ze już nie da się wyjaśnić tej zagadki.

 • P41(2016-02-04 17:21) Odpowiedz 51

  Obywatel: Grupiński POoPOwiadaj lepiej o historii Polski ... POlityką swą niweczysz autorytet Państwa Polskiego ...

 • obserwator(2016-02-04 20:12) Odpowiedz 41

  Komisja Millera wyjaśniła już przyczyny katastrofy.To był wypadek lotniczy stanowiący sumę złych warunków pogodowych,złych decyzji załogi i obsługi naziemnej lotniska nawet nie dostosowanego do lądowania takich samolotów. Komisja nie ustrzegła się błędów, ale też chyba żadne państwo na świecie nie przewidywało u siebie takiej tragedii i nie miało gotowego scenariusza na taki przypadek.Tym bardziej, że Rosja (co robi nadal) rozgrywała swoją politykę dzielącą Polaków poprzez odmowę wykonania pewnych czynności, przekazania pewnych danych czy zwrócenia wraku samolotu.Nowa komisja będzie zemstą obecnie rządzących na poprzedniej ekipie. Sam fakt doboru członków nowej komisji, a głównie jej kierownictwa, które już w komisji parlamentarnej Macierewicza określiły, że był wybuch, świadczą o braku jej obiektywizmu. Czeka nas nowy spektakl, rozdrapywanie ran i dzielenie Polaków..

 • KALIF(2016-02-04 17:44) Odpowiedz 42

  Nie będziemy razem, bo nie ma przyzwolenia na zdradę o świcie i na fałsz przekraczający ludzką miarę. Nie możemy być razem, bo nasz gniew jest dziś bezsilny, gdy zabrano nam tylu niezastąpionych. Nigdy nie będziemy razem, bo pamiętamy - kto siał nienawiść i chciał zebrać jej żniwo.

 • KALIF(2016-02-04 17:47) Odpowiedz 32

  GDYBY PAN COGITO PISAŁ O SMOLEŃSKU… Nad trumnami ofiar nie może być ciszy. W tej sprawie jest wspólniczką łotrów i kryjówką tchórzy. Żadne komisje, sądy i prokuratury, nie zagrodzą też drogi do poznania prawdy. Nie wygasi jej jazgot kanalii ani bełkot idiotów dławionych moskiewskim kneblem. Nie pomogą łańcuchy tautologii i parę pojęć jak cepy. Bo choć zamknięto nas w niskim siodle doliny zasnutej gęstą mgłą, przez którą mieliśmy podziwiać migotanie nicości i fałsz „pojednania” – nawet ta mgła nie zasłoniła widoku sprawców, oczu pałających, łakomych pazurów i paszczy. Ta zbrodnia będzie nazwana, jej okoliczności odkryte. Wówczas przyjdzie chwila, by zrozumieć, że dowodem istnienia potwora są jego ofiary i zmierzyć się nie tylko z prawdą o mechanizmach zbrodni, ale stokroć straszniejszą wiedzą o istnieniu potwora.

 • Głupiński próbuje cuś* uprawiać(2016-02-04 18:13) Odpowiedz 32

  ale tylko chwasty mu wyrastają.

 • donald(2016-02-04 17:59) Odpowiedz 32

  Panie głupi- ński czas waszych opowiadanych i czynionych bredni dobiegł już końcowi. Czas najwyższy POzostać POd nadzorem solidnych lekarzy - specjalistów ,inaczej jazgot będzie roznosił się PO całej okolicy i na forum UE .

 • Twórzcie swoje MITY, Bogowie nie zaczynali inaczej(2016-02-04 19:30) Odpowiedz 21

  I znowu ... "pieprzenie kotka za pomocą młotka" ... ma się rozumieć młotka Macierewicza i ... młócenie zeszłorocznej SŁOMY ... CEPAMI PIS.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama