statystyki

Wiesław Binienda w nowej komisji smoleńskiej. Macierewicz wskazał osoby, które zajmą się śledztwem

04.02.2016, 12:55; Aktualizacja: 04.02.2016, 12:56
Antoni Macierewicz ogłosił skład nowej komisji smoleńskiej

Antoni Macierewicz ogłosił skład nowej komisji smoleńskiejźródło: PAP

Szef MON, Antoni Macierewicz, ogłosił skład komisji smoleńskiej. Badaniem przyczyn katastrofy zajmie się 21 osób.

Reklama


Reklama


"Minęło blisko 6 lat od największej tragedii w dziejach Polski po II wojnie światowej"- przypomina szef MON. Antoni Macierewicz podpisał rozporządzenie ws. organizacji i działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego oraz decyzję ws. powołania komisji, która zajmie się katastrofą smoleńską. Na liście członków komisji smoleńskiej znaleźli się m.in Wiesław Binienda i Kazimierz Nowaczyk. Szefem komisji został Wacław Berczyński

Szef MON zwrócił także uwagę na wagę katastrofy smoleńskiej. "Skala tej tragedii związana jest także z tym jak ówcześni rządzący potraktowali tych, którzy polegli". Poprzedniej komisji zarzucił nierzetelne prowadzenie spraw.

- Czas już zakończyć sprawę katastrofy smoleńskiej i czcić pamięć ofiar tej tragedii. Chociażby ze względu na ich bliskich- mówił w radiowej Jedynce poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

W uroczystości powołania komisji uczestniczyły rodziny zmarłych w katastrofie smoleńskiej.

Reklama


Źródło: Źródło zewnętrzne

Reklama

 • Letopis(2016-02-04 13:12) Odpowiedz 41

  A nie napisano czy prof. Rońda też jest w składzie !

 • p?(2016-02-04 16:00) Odpowiedz 40

  zawsze warto posłuchać innej komisji, bo rzeczą zadziwiającą jest, że w Polsce doszło do katastrofy w Mirosławcu, gdzie zginęło 16 oficerów Sił Powietrznych uczestniczących w 50. Konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych RP i pomimo takiej strasznej katastrofy nie wprowadzono procedur i nie zorganizowano wielu szkoleń na symulatorach dla pilotów wojskowych, aby poprawić Ich wyszkolenie, aby taka katastrofa się nie powtórzyła. Wówczas było to bardzo mocne ostrzeżenie dla rządu, że źle się dzieje w lotnictwie wojskowym. Ówczesny szef MON łącznie z ówczesnym premierem, jak widać zamiast skutecznie zająć się tym bardzo poważnym problemem woleli zajmować się swoim PR, więc w konsekwencji nastąpiła katastrofa w Smoleńsku gdzie zlekceważono procedury, bo takie podejście było ugruntowane w lotnictwie wojskowym. Ktoś za ten stan rzeczy był odpowiedzialny, ktoś brał pieniądze za to, aby do takich katastrof nie dochodziło, bo wygląda na to, że w jednym jak i w drugim przypadku samoloty były sprawne tylko zlekceważono procedury. W jednym i drugim przypadku "Załoga nie podjęła żadnych działań adekwatnych do zaistniałej sytuacji, gdyż prawdopodobnie do końca nie była świadoma położenia samolotu w przestrzeni." - dlaczego ?

 • nikt(2016-02-04 14:06) Odpowiedz 43

  Panom członkom kumisji proponuję najpierw zapytać w pierwszej lepszej szkółce latania prowadzącej kurs licencji PPL (pilot amator awionetek - mówiąc w uproszczeniu), czego uczy się w teorii o minimach widoczności przy podejściu do lądowania. A potem popytać w pozostałych szkółkach, potem kolejno w szkołach prowadzących szkolenie IFR, CPL, ATPL, oczywiście jeśli tym pierwszym nie uwierzą (bo komuniści mogą być wszędzie). Potem niech popytają w szkołach za granicą (również w USA), a na sam koniec niech rozjadą się po domach i więcej się nie ośmieszają.

 • korina(2016-02-04 17:40) Odpowiedz 30

  Może nareszcie dowiemy się prawdy.

 • tylko polska krew(2016-02-04 14:21) Odpowiedz 34

  Ja bym poszedł śladem pięniedzy z UE, ale Macierewicz pójdzie śladem wschodnim i wykryje UFO

 • cde(2016-02-04 15:14) Odpowiedz 21

  Do nikt P.O....mroczność jasna , jak u rodziny Wałęsów

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama