statystyki

Sytuacja w Polsce tematem szczytu UE? Podobno chce tego Tusk

17.01.2016, 13:03; Aktualizacja: 17.01.2016, 13:04
Donald Tusk

Donald Tuskźródło: Bloomberg

Sytuacja w Polsce może być tematem jednego z unijnych szczytów. Donosi o tym niemiecki tygodnik "Der Spiegel", powołując się na nieoficjalne wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Reklama


Reklama


"Der Spiegel" przypomina, że zmianom w Polsce przygląda się już Komisja Europejska, a niebawem będzie o nich dyskutować europarlament. Ale - jak czytamy - możliwy jest także unijny szczyt poświęcony sytuacji w Warszawie. Nie wyklucza tego szef Rady Europejskiej. Donald Tusk miał powiedzieć na jednym z zamkniętych spotkań, że "wydarzenia w Polsce są wystarczająco interesujące, by je przedyskutować".

Donald Tusk miał jednocześnie ostrzegać brukselskich polityków przed zbyt ostrymi wypowiedziami na temat Polski. Jak zaznaczał, może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.
W zakulisowych rozmowach przeprowadzonych kilka dni temu w Brukseli Tusk miał też przyznawać, że wielu członków polskiego rządu uważa go za największego wroga państwa.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • nie tylko członkowie rządu,ale 40 % polaków i 10% (2016-01-17 13:40) Odpowiedz 193

    polaków od Kukiza,uważa byłego premiera za wroga narodu polskiego,gdyż POdkładał się UE-dla swojego dobra a polaków ograbił jak tylko mógł,nie patrząc na starców,inwalidów,bezrobotnych i.t.p.POprostu zostawił tych ludzi na śmietniku a UE zachwycona była udolnością Tuska i wybrała go sobie dla zamknięcia twarzy pozostawionym polakom......

  • KALIF(2016-01-17 14:19) Odpowiedz 182

    TUSK TO Volksdeutsche jak cała jego ferajna z PO i nowoczesnej DLA NICH MIEJSCEM JEST SZUBIENICA

  • Helena(2016-01-17 14:10) Odpowiedz 172

    Szykuja juz piaty rozbior Polski gdie byla EU jak Tusk robil afery ,gdzie procedora panstwa prawa byla. .w PRL byli komisarze z Moskwy ,a teraz mamy komisarzy z Brukseli Lewacka zaklamana ho........,dbajaca o wlasne interesy -niemieckie interesy

  • Kiedyś takiego jak Ryży(2016-01-17 14:01) Odpowiedz 163

    wieszano bez sądu.

  • rudy i mściwy i kanalia(2016-01-17 14:34) Odpowiedz 162

    ocena Donalda Tuska Kwaśniewski: Rysiu,pamiętaj, że na czele tego pół tego rządu stoi facet… N.N.: Mściwy. Kwaśniewski: Który jest wyjątkowo mściwy. Jest rudy i mściwy. N.N.: Kanalia - nawet bym powiedział. Dlatego niech mu będzie przez duże K, ale to jest taka typowa kanalia.

  • windykator(2016-01-17 14:44) Odpowiedz 152

    Donku, brawo, cos ci sie wreszcie udalo! twoj prawie 35000 euro netto (bo ma dodatki i nie placi podatkow), to na pewno lepszy biznes niz judaszowe 30 srebrnikow.

  • ciekawska(2016-01-17 22:03) Odpowiedz 30

    zamiast pisać ze podobno i nieoficjalnie warto spytać rudego o oficjalne zdanie na temat

  • Mają PLECY tych TYŁÓW, które całują i finansują (2016-01-17 20:03) Odpowiedz 17

    Widać jak ... OBSZCZYMURKI internetowi ze szkółki ... płatnych JANCZARÓW PIS ruszyli do kontrofensywy medialnej, bo PRAWDA zawsze kole w... "AUREOLĘ".

  • Dyskusja w Radio EREWAŃ(2016-01-17 20:15) Odpowiedz 18

    Słuchacz pyta; ... Czy to prawda ,ze blisko 40 % Polaków neo-BOLSZEWIKÓW z PIS i 10% zwolenników pajaca Kukiza ... to IDIOCI ?. Radio Erewan dyplomatycznie odpowiada: ... To nieprawda.. Większa polowa Polaków ... to nie IDIOCI.