statystyki

Rosja: Czy Putin ma związek z aferą dopingową w środowisku rosyjskich lekkoatletów?

14.01.2016, 18:01
ćwiczenia, bieganie, sport

Dziewięciu rosyjskich sportowców oskarżonych o stosowanie dopingu nie wystartowało na Mistrzostwach Świataźródło: ShutterStock

Według rozgłośni Echo Moskwy, Prezydent Rosji mógł wiedzieć o próbach ukrycia faktów wykorzystywania przez sportowców zakazanych preparatów.

Reklama


Reklama


Jak twierdzi agencja Assosiated Press, nazwisko gospodarza Kremla miało zostać wymienione w drugiej części raportu o aferze dopingowej w Rosji, przygotowanego przez Światową Agencję Antydopingową.

Sensacyjne dane przekazał agencji AP anonimowy informator, który zapoznał się z treścią raportu. Z dokumentu ma wynikać, że Putin był w dobrej komitywie z byłym szefem Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych Laminem Diackiem, który jest podejrzany o korupcję i tuszowanie afer dopingowych. W raporcie ma też znajdować się informacja o tym, że w 2013 roku dziewięciu rosyjskich sportowców oskarżonych o stosowanie dopingu nie wystartowało na Mistrzostwach Świata, ale też wobec żadnego z nich nie wszczęto postępowania. W tym czasie Moskwa miała zapłacić większą niż wcześniej uzgodniono kwotę za prawo do transmisji telewizyjnej tych zawodów.

Agencja AP twierdzi, że zamiast 6 milionów dolarów Rosjanie zapłacili 25 milionów dolarów. "Nasi amerykańscy koledzy już nieomal prezydenta oskarżają o stosowanie dopingu, doprowadzając tę sprawę do absurdu"- tak skomentował rewelacje prasowe na ten temat rosyjski minister sportu Witalij Mutko.

W listopadzie ubiegłego roku, po opublikowaniu pierwszej części raportu, Rosja została zawieszona w prawach członka Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, co stawia pod znakiem zapytania udział rosyjskich sportowców w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Gal Anonim(2016-01-14 18:52) Odpowiedz 10

    pozdrowienia dla anonimowego informatora

  • Mendy_z_IAR(2016-01-19 22:14) Odpowiedz 00

    IAR, dlaczego brak szczegółów?! Przecież wszyscy wiedzą, że pusty Księżyc to dzieło zauszników Putina! Tam rosły lasy, biegali jeleni -- a teraz? To wszystko przez Putina!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama