statystyki

Kosiniak-Kamysz: Trzeba bronić dobrego imienia Polski

14.01.2016, 09:40

Klub PSL podczas najbliższego spotkania zdecyduje, czy europosłowie ludowców zabiorą głos podczas debaty na temat Polski w europarlamencie. Wczoraj Komisja Europejska zdecydowała się na rozpoczęcie tak zwanej procedury obrony państwa prawa w związku z kontrowersjami wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Reklama


Reklama


W przyszłym tygodniu do Brukseli jedzie premier Beata Szydło, która przedstawi polskie stanowisko w tej sprawie w Parlamencie Europejskim Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w Radiowej Trójce, że jego partia nie zamierza popierać stanowiska PiS, jednak zawsze będzie bronić dobrego imienia Polski. "Czym innym jest (...) mówienie bardzo twardych słów o putinizacji, z którymi się nie zgadzamy, a czym innym pokazywanie, że sposób przeprowadzania zmian jest na pewno nie taki, którego byśmy oczekiwali" - powiedział.

Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się też do informacji, że decyzję w sprawie podsłuchiwania dziennikarzy podjął ówczesny szef policji, który później był kandydatem PSL-u w wyborach parlamentarnych. Zdaniem szefa ludowców sprawę podsłuchów powinna wyjaśnić prokuratura. Jednocześnie podkreślił, że każdy w Polsce posiadający prawa wyborcze może startować w wyborach.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • bury rydz(2016-01-14 10:11) Odpowiedz 20

  wy tam tylko bronicie programu Rodzina Na Swoim

 • KALIF(2016-01-14 10:12) Odpowiedz 10

  Na profilu na Twitterze Kowalski publikuje zdjęcie Donalda Tuska i Elżbiety Bieńkowskiej. I pisze: Za okupacji takim partyzanci strzygli łby.[łagodnie mówiąc ] Tyle w temacie. Sorry, taki mamy klimat NIE zapominajmy – nie byłoby możliwe bez działań polskojęzycznej „opozycji”. Polskojęzycznej, bo donoszący do Brukseli na własny kraj dziennikarze i politycy to, jak się zdaje, nie są już nawet Polacy gorszego sortu. Nie są to Polacy w ogóle – to są, z własnej woli, Europejczycy. I w ten sposób z czystym sumieniem (?) mogą szkodzić Polsce, bo ich wydumana ojczyzna leży już w Brukseli. Nikt nie ma chyba wątpliwości, że Komisja Europejska ma „europejskie wartości” w głębokim poważaniu. Nie bez powodu komisarze milczą, gdy do rażących naruszeń dochodzi choćby w Niemczech.

 • ela(2016-01-15 10:07) Odpowiedz 00

  Najpierw donosicie na własny kraj,a teraz udajecie ,że chcecie bronić dobrego imienia Polski? Co za hipokryzja.

 • garfield(2016-01-14 10:27) Odpowiedz 00

  najpierwn donosili a teraz chcą bronić - koryt chyba , przeszli do historii jak targowica tu mam na mysli PO , tzw Nowoczesną , psl i Lewice po wczorajszych wypowiedziach

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama