statystyki

Kosaczow: Testy jądrowe Korei Północnej zagrażają bezpieczeństwu Rosji

06.01.2016, 11:10
Rosja

W opinii rosyjskiego polityka działania północnokoreańskiego reżimu naruszają „ducha porozumienia o zakazie prób z bronią jądrową”źródło: ShutterStock

Moskwa jest zaniepokojona testami jądrowymi Korei Północnej. -„To bezpośrednie zagrożenie dla Rosji” - tak skomentował próbę broni nuklearnej przeprowadzoną przez Pjongjang szef senackiej komisji spraw zagranicznych Konstantin Kosaczow.

Reklama


Reklama


W opinii rosyjskiego polityka działania północnokoreańskiego reżimu naruszają „ducha porozumienia o zakazie prób z bronią jądrową”. Przy tym deputowany Rady Federacji przypomniał, że Korea Północna graniczy z Rosją i od miejsca wybuchu do granicy Federacji jest zaledwie 200 kilometrów.

Dodał też, że w odległości 700 kilometrów od poligonu, na którym przeprowadzono próbę z bronią nuklearną leży jedno z większych rosyjskich miast Władywostok.

Konstantin Kosaczow stwierdził także, że szczególna odpowiedzialność za powstrzymanie prób jądrowych spoczywa na Stanach Zjednoczonych. Jak tłumaczył, USA i Korea Północna są w grupie państw, które podpisały porozumienie o zakazie prób z bronią atomową, ale do dziś nie ratyfikowały tego dokumentu.

„W tym przypadku na Waszyngtonie spoczywa szczególna odpowiedzialność i możliwość zaprezentowania się w roli lidera, według zasady - zaczynamy od siebie” - cytuje wypowiedź polityka agencja TASS.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Telewizja przeprosiła, a reszta mediów?(2016-01-07 02:24) Odpowiedz 00

    To te niemieckie media, które piszą o zagrożeniu wolności słowa w naszym kraju.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama