statystyki

Chińskie media: Polska to nasz najważniejszy partner w Europie

27.11.2015, 16:47; Aktualizacja: 27.11.2015, 16:48
Andrzej Duda na konferencji prasowej po otwarciu Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego w Szanghaju.

Chińskie media zauważają, że prezydent Polski wybrał Chiny jako pierwszy azjatycki kraj, który odwiedza po zaprzysiężeniuźródło: PAP

Tak zakończoną już wizytę prezydenta Andrzeja Dudy komentują chińskie media. Zwracają one uwagę, że spotkania prezydentów Polski i Chin nieprzypadkowo były o wiele dłuższe niż zaplanowano, bo to sygnał płynący z Pekinu dotyczący znaczenia relacji z Warszawą.

reklama


reklama


Dziennik „China Daily” zwraca uwagę, że Polskę pośród krajów Europy Środkowo-Wschodniej łączą najsilniejsze relacje gospodarcze z Chinami. Chiński dziennik cytuje wypowiedź Andrzeja Dudy, który uważa, że Polska może stać się centrum logistycznym na trasie nowego Jedwabnego Szlaku, a także „ambasadorem” relacji pomiędzy Chinami, Europą Środkowo-Wschodnią i Unią Europejską.

Chińskie media zauważają, że prezydent Polski wybrał Chiny jako pierwszy azjatycki kraj, który odwiedza po zaprzysiężeniu. Cytują też wypowiedzi prezydenta Polski, który chciałby, aby nasz kraj odegrał znaczącą rolę zarówno w chińskiej inicjatywie nowego Jedwabnego Szlaku, jak i Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • rozbawiona(2015-12-01 14:44) Odpowiedz 47410

    no i dlatego teraz niemieckie i amerykańskie media płaczą :D a wraz z nimi nasza cebulowa opozycja

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • urwis69(2015-12-01 14:11) Odpowiedz 36310

    Brawo! Otake Polske walczymy

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Nitka(2015-12-01 15:44) Odpowiedz 3367

    Dobre posunięcie Pana Prezydenta:) dodatkowo obyło się bez "szogunow" i innych takich. Można? Można :)

  • efas(2015-12-01 16:00) Odpowiedz 22110

    bo my wybrali takiego prezydenta za którego nie musimy się wstydzić nie będzie pisał z bulu jak to pisał Towarzysz Komorowski

  • :)(2015-12-01 16:51) Odpowiedz 1528

    Jestem dumny!

  • Martusia(2015-12-01 17:22) Odpowiedz 12913

    Pan Prezydent jest mądrym człowiekiem, wykształconym dlatego nie musimy się niczego obawiać

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • ssddss(2015-12-01 14:10) Odpowiedz 10017

    [ standardowy komentarz hejtujący Dudę, bo kaczyzm itp. głupoty ]

  • JKM(2015-12-01 19:45) Odpowiedz 5610

    Powiem tak. Nie popieram PiS tak samo jak PO ponieważ ich programy gospodarcze mało czym się różnią a idea jest ta sama- socjalizm i podatki. Jednak samego prezydenta oceniam pozytywnie. Nie błaźni się i podją kilka dobrych decyzji. Jednak PiS jako partii nie poieram tak samo jak PO

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Seba(2015-12-01 20:21) Odpowiedz 504

    To posuniecie zasługuje nawet na pochwałę od jego przeciwników #mnie ;)

  • Patryk(2015-12-01 21:20) Odpowiedz 309

    Na PiS nie głosowałem, w prezydenckich oddałem swój głos na Andrzeja Dudę i wiecie co? na prawdę jestem zadowolony ze taka osoba została prezydentem, niestety szkoda że nie mamy jeszcze konkretnego premiera

  • fish1(2015-12-01 19:13) Odpowiedz 217

    Nasz Pan Prezydent jest trochę podobny do "uśmiechniętego Buddy", dlatego taki sukces.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • brechtam(2015-12-01 17:26) Odpowiedz 14117

    Dziennik „China Daily” zwraca uwagę, że Polskę pośród krajów Europy Środkowo-Wschodniej łączą najsilniejsze relacje gospodarcze z Chinami. "ŁĄCZĄ"!!! W MIESIĄC TEGO DUDA NIE ZROBIŁ. TO TA ZNIENAWIDZONA PLATFORMA OSIOŁKI

    Pokaż odpowiedzi (6)
  • Gucio(2015-12-01 20:01) Odpowiedz 133

    to znieście cholerny VAT i cło na zakupy w chinach!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • historyk(2015-12-02 10:45) Odpowiedz 110

    Warto wspomnieć, iż Chiny wstawiły się za Polską, a w opozycji do ZSRR w wydarzeniach Poznańskich w 1956 r

  • mkb(2015-12-02 20:43) Odpowiedz 62

    Brawo, wizyta Prezydenta Dudy i jej wyniki mają rangę geopolityczną ! Nareszcie Polska wraca do wielkiej polityki. Tak trzymać !

  • Bartosz(2015-12-02 21:04) Odpowiedz 40

    I tak ma być.

  • bolo(2015-12-03 16:43) Odpowiedz 40

    Prosze Duda juz zrobil wiecej niz blazen w 5 lat :)

  • dfsesfADFSE(2015-12-01 17:32) Odpowiedz 419

    1mld 200mln ludzi do 38 milionowego kraju

  • pis(2015-12-01 20:42) Odpowiedz 421

    sekta

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Trzeba_mieć_minimum_ludzkiej_przyzwoitości_!(2015-12-01 22:14) Odpowiedz 41

    Wszystko fanie, tylko gwoli ścisłości jest tu zawarte kłamstwo: ~"Zwracają one uwagę, że spotkania prezydentów Polski i Chin nieprzypadkowo były o wiele dłuższe niż zaplanowano, bo to sygnał płynący z Pekinu dotyczący znaczenia relacji z Warszawą." Chińska Republika Ludowa nie ma PREZYDENTA, tylko PRZEWODNICZĄCEGO. Wiem, czepiam się, ale jak się chce być poważnym dziennikarstwem, to trzeba pisać bez szkolnych błędów.

    Pokaż odpowiedzi (1)