statystyki

Boeing Malaysia Airlines. Samolot odnaleziony w cieśninie Malakka?

11.03.2014, 11:40; Aktualizacja: 14.03.2014, 13:05
Poszukiwania Boeinga Malaysia Airlines

Poszukiwania Boeinga Malaysia Airlinesźródło: PAP/EPA

Malezyjska armia wyśledziła na radarze zaginiony samolot w cieśninie Malakka. Nieoficjalną informację podał Reuters, powołując się na malezyjskie źródła wojskowe. Cieśnina Malakka oddziela Półwysep Malajski od Sumatry.

Reklama


Reklama


Boeing, lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, zniknął z radaru cztery dni temu. Do tej pory nie natrafiono na żadne jej ślady. W poszukiwaniach bierze udział już 10 państw. Wiadomo, że dwóch pasażerów samolotu posługiwało się skradzionymi paszportami. Na razie udało się zidentyfikować jednego z dwóch tych podróżnych.

Na konferencji prasowej w Kuala Lumpur pokazano zdjęcie mężczyzny zarejestrowane jedną z kamer przemysłowych na lotnisku. Inspektor generalny malezyjskiej policji Khalid Abu Bakar uważa mężczyzna raczej nie był powiązany z terrorystami. "To mało prawdopodobne, aby było on członkiem jakiejkolwiek organizacji terrorystycznej" - powiedział. 

Irańczyk najprawdopodobniej był nielegalnym emigrantem, który chciał dostać się do Niemiec. Z władzami Malezji w sprawie jego zaginięcia miała kontaktować się też jego matka. Jednocześnie zdementowano wcześniejszą oficjalną informację, jakoby 5 osób, które znajdowały się na listach pasażerów, zrezygnowało z lotu rejsem MH370. 

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • 4 dni temu? Skradziony tekst drukuja w GP?(2014-08-15 11:54) Odpowiedz 00

    "Zniknal z radaru cztery dni temu"?
    To jakis skradziony tekst przez GP,nie potrafia sami napisac cos dobrego.
    Jakie 4 dni temu ? Przepisali artykul od kogos zaraz PO kastrofie I drukuja.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama