statystyki

Na Śląsku szykuje się największy strajk od 1981 roku

04.01.2013, 08:12; Aktualizacja: 04.01.2013, 08:27
Protest związkowców w Katowicach

Protest związkowców w Katowicachźródło: newspix.pl

Jeszcze przed 10 lutego może dojść do największego od 1981 roku strajku generalnego na Śląsku - czytamy w "Rzeczpospolitej".

reklama


reklama


Założony w październiku Międzyzakładowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy skupia śląskie oddziały największych central związkowych w kraju. Komitet domaga się stworzenia ulg dla przedsiębiorstw utrzymujących zatrudnienie w kryzysie, wsparcia dla tych, które odczują skutki pakietu klimatycznego, ograniczenia "umów śmieciowych", likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia i utrzymania przywilejów emerytalnych dla zatrudnionych w szczególnych warunkach.

W prowadzonych od listopada w poszczególnych zakładach referendach strajkowych opowiedziało się za protestem około 90 procent uczestników. 10 stycznia będą głosować górnicy. Wszystko wskazuje na to, że też poprą strajk. Jego data nie jest jeszcze znana. "Trzeba się dokładnie zastanowić, by nic nie przysłoniło naszej akcji ani też by nie była ona podczepiona pod jakieś wydarzenie polityczne" - mówi wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce, Wacław Czerkawski. Dodaje, że "gdy na dwie godziny staną pociągi, autobusy, tramwaje i fabryki, może ktoś zacznie z nami rozmawiać".

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • Leo(2013-01-04 10:13) Odpowiedz 00

    Oszustom i złodziejom mówimy : NIE!
    Tusku, słyszysz? Skoro nie słyszysz, to jeszcze zobaczysz!

  • szymek(2013-01-04 09:17) Odpowiedz 00

    To nie stajk tylko obrona interesorów nierobów zwiąkowych.

  • krol(2013-01-04 09:21) Odpowiedz 00

    Nareszcie.Może cała Polska ruszy,bo to co się dzieje przekroczyło dawno wszelkie granice.

  • do 2(2013-01-04 09:36) Odpowiedz 00

    szymek..bezrobotny juz jestes, że tu wysiadujesz?
    Jeślinie to pędź do pracy za 1000 zł

  • Pasożyty związkowe,(2013-01-04 09:54) Odpowiedz 00

    tylko o sobie myślą.

  • Żarówka(2013-01-04 09:56) Odpowiedz 00

    @ KALIF - zgadzam się, trzeba zrobić porządek ze związkami. Nie wiedziałam, że masz takie silne neoliberalne ciągoty KALIFIE.

  • krzyś(2013-01-04 09:58) Odpowiedz 00

    Do tego czasu POpaprańcy okradną cały kraj,wywiozą wszystko za granicę,a nas wszystkich będą mieć tak jak do tej pory w ... .

  • kg(2013-01-04 11:49) Odpowiedz 00

    Związki jak związki.. ale problem jest górnikami ciągle mało i mało... no proszę was dlaczego Ci ludzie tyle dostają i za co ?

  • do 8(2013-01-04 12:46) Odpowiedz 00

    jak nie wiesz za co, to zatrudnij sie w kopalni.. wtedy zrozumiesz "za co" lemingu z PO

  • kogo(2013-01-04 13:13) Odpowiedz 00

    Emerytury do 67 lat poparł Palikot!!!

  • kg(2013-01-04 13:17) Odpowiedz 00

    haha proszę Cie mam mnóstwo znajomych którzy pracują na kopalni i jak słyszę ile tak naprawdę oni pracują na dole to mi się smiać chce... Proszę Cie to znaczy że wystarzczy skonczyc technikum górniczę albo nic nie kończyć jeżeli ma się znajomości na kopalni zarabiać 4 tys. mieć barburkę, trzynastki itd itd to po co wg się uczyć proszę cie... ? Sami sobie wybierają los że chcą isć na gruba

  • okradziony emeryt(2013-01-04 17:01) Odpowiedz 00

    OKRADZIONY WALORYZACYJNIE EMERYCIE,PRZYŁĄCZ SIĘ !!!