statystyki

Morawiecki, Ziobro i Przyłębska zdecydują, czy i jak na stałe wyciszyć problem wokół ustawy o IPN

autor: Grzegorz Osiecki07.02.2018, 07:39; Aktualizacja: 07.02.2018, 07:47
Podpisana przez prezydenta Dudę ustawa wejdzie w życie, bo do TK trafia w trybie następczym

Podpisana przez prezydenta Dudę ustawa wejdzie w życie, bo do TK trafia w trybie następczymźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

O tym, czy i jak na stałe wyciszyć problem wokół ustawy o IPN, zadecydują Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro i Julia Przyłębska. Po decyzji Andrzeja Dudy ustawa o IPN przeszła z fazy legislacyjnej w wykonawczą. O tym, czy będzie nadal problemem w stosunkach polsko-izraelskich i polsko-amerykańskich, zdecydują trzy osoby.

Reklama


Po pierwsze, Mateusz Morawiecki, który wziął na siebie rozbrojenie miny, jaką okazała się ustawa. Powołany przez niego zespół kierowany przez wiceszefa MSZ Bartosza Cichockiego ma utrzymywać kontakty z Izraelczykami i wyjaśniać wszelkie wątpliwości wobec ustawy.

– Decyzja prezydenta ma pomóc wyjaśnić niespójności. Uważamy, że nie ma mowy o zagrożeniu badań czy działalności artystycznej – pokazuje stanowisko rządu jego rzecznik Joanna Kopcińska.

Cichocki czeka teraz na odpowiedź ze strony izraelskiej, czy polska inicjatywa zostanie podjęta. Oświadczenie izraelskiego MSZ wskazuje, że Żydzi wkrótce podejmą rozmowy. Jak z niego wynika, liczą na wypracowanie propozycji korekt do ustawy, zanim wniosek prezydenta zostanie rozstrzygnięty przez Trybunał Konstytucyjny. Z tego punktu widzenia najlepszym forum do dyskusji jest właśnie zespół.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Reklama

Komentarze (14)

 • Prawnik jak chcesz się wyróżnić, to ...(2018-02-07 09:05) Zgłoś naruszenie 2811

  ..przestań chrzanić androny i bzdety wyssane z palca.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Prawi bo prawica, lewi bo lewica - paradoks ???(2018-02-07 09:26) Zgłoś naruszenie 257

  Libero-komunistyczne media muszą robić wrzask bo Polska nie chce ich ideologii NWO wprowadzać w życie na ich warunkach i zakłamywać rzeczywistość. Robią więc wszystko wraz z targowicami polskimi by zamącić na ile się da. Polacy to wiedzą i nie pójdzie im tak łatwo.

  Odpowiedz
 • burak(2018-02-07 11:29) Zgłoś naruszenie 164

  kkkkkk A Wałęsa po 89 roku mówił że mamy wolną Polskę? kłamał ?kiedyś Ruskie teraz Inni...nami Rządzą.......

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-02-07 08:32) Zgłoś naruszenie 1537

  Pomieszanie z poplątaniem. Sąd (Trybunał) nie jest organem właściwym do poprawiania stosunków międzynarodowych. Jest (zakładajac istnienie) organem właściwym do wydawnia orzeczeń o zgodności lub niezgodności ustaw z Konstytucją i umowami międzynarodowymi. Ministerstwo Sprawiedliwości jest organem właściwym do zajmowania się sprawami z zakresu szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości. Nie organem prowadzenia polityki międzynarodowej. Gdzie w tej układance jest MSZ? Dlaczego nikt nie słuchał dwóch lat ostrzeżeń MSZ?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Waldek(2018-02-07 08:28) Zgłoś naruszenie 57

  Nie wyciszą, inna sprawa jest taka, że kluczowe jest wbrew faktom, czyli w istocie jest to zapis o fałszywym pomawianiu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ZBIGNIEW Z TARNOWSKICH GÓR(2018-02-07 14:20) Zgłoś naruszenie 18

  UWAGA RENCIŚCI i EMERYCI ! W OPARCIU O OTRZYMANY APEL ZE ZWIĄZKU RENCISTÓW i EMERYTÓW W WARSZAWIE PRZEKAZUJĘ KOLEŻANKOM i KOLEGOM. ANI JEDEN RENCISTA LUB EMERYT NIE GŁOSUJE NA PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ ZA OSZUSTWA PRZEDWYBORCZE. OBIECANO NAM LIKWIDACJĘ PODATKU OD NASZYCH ŚWIADCZEŃ ZUSOWSKICH, A NIE DOTRZYMANO ZOBOWIĄZAŃ. DOPÓKI PAN JAROSŁAW KACZYŃSKI i JEGO PARTIA PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ NIE ZLIKWIDUJE POBIERANIA PODATKU OD NASZYCH RENT i EMERYTUR, DOPÓTY MY NIE BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ NA PANA KACZYŃSKIEGO i PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ. TYLKO W TEN SPOSÓB MOŻEMY DAĆ IM KOPA W **** i WYPIER..........Ć ZE STOŁKÓW!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie