Podchodzę do tego z dużo większym spokojem niż niektóre "gorące głowy"; projekt Trzeciej Drogi sprawdził się, zbudował nową przestrzeń w polskiej polityce - podkreślił Szymon Hołownia, nawiązując do wyniku TD w wyborach do PE. "Będziemy musieli skupić się na rozwiązywaniu nie problemów kampanijnych, ale tylko i wyłącznie na rozwiązywaniu problemów państwa w bardzo trudnym czasie" - zaznaczył.

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) uzyskała trzy mandaty.

Hołownia o wynikach wyborów do PE

Marszałek Sejmu, lider Polski 2050, pytany o wynik wyborczy TD, odpowiedział: "Podchodzę do tego z dużo większym spokojem niż niektóre gorące głowy, które teraz na fali tych powyborczych emocji postanawiają opisać świat w jakiś zupełnie nowy sposób".

Hołownia o koalicji 15 października

Zdaniem Hołowni "w krajowej polityce przez najbliższe trzy lata nic się nie zmieni". Jak ocenił, "koalicja 15 października będzie trwać, bo to jest dobre dla Polski". "Potrzebujemy dzisiaj stabilności w tym niespokojnym czasie" - zaznaczył.

"Będziemy musieli skupić się na rozwiązywaniu nie problemów kampanijnych, ale tylko i wyłącznie na rozwiązywaniu problemów państwa w bardzo trudnym czasie" - zaznaczył, dodając, że myśli o tym czasie "z nadzieją" .

Hołownia o Trzeciej Drodze

W ocenie Hołowni "projekt Trzeciej Drogi sprawdził się, zbudował zupełnie nową przestrzeń w polskiej polityce". Polityk przyznał jednocześnie, że następne tygodnie będą czasem "porządkowania" pewnych kwestii.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

W niedzielę w Polsce odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których Polacy wybierali 53. europosłów spośród ponad tysiąca kandydatów. Koalicja Obywatelska zdobyła 21 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość - 20, Konfederacja - 6, Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) - 3 i Lewica - 3. Mandaty do PE z Trzeciej Drogi zdobyli: Michał Kobosko (Polska 2050), Krzysztof Hetman (PSL) i Adam Jarubas (PSL).

Autorka: Malwina Tkacz