Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczął wizytę w Polsce prezydent Francji Francois Hollande. Francuski prezydent spotka się z przedstawicielami polskich władz, wystąpi też w Sejmie podczas uroczystego zgromadzenia posłów i senatorów.

Po ceremonii powitania odbędą się rozmowy głowy francuskiego państwa z prezydentem Bronisławem Komorowskim, a potem rozmowy plenarne. Zaplanowano też konferencję prasową Bronisława Komorowskiego i Francois Hollande'a.

Później francuski prezydent złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. O godz. 13 w gmachu Sejmu Hollande spotka się z marszałkami Sejmu Ewą Kopacz i Senatu Bogdanem Borusewiczem. Następnie złoży kwiaty przy tablicach upamiętniających posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

O godzinie 13.40 Hollande wystąpi w Sejmie podczas uroczystego zgromadzenia posłów i senatorów. Jego wystąpieniu będzie przysłuchiwał się prezydent, premier Donald Tusk, członkowie Rady Ministrów, a także członkowie korpusu dyplomatycznego. Później Hollande spotka się z Tuskiem w kancelarii premiera.

Po południu Komorowski i Hollande wezmą udział w Polsko-Francuskim Forum Gospodarczym w Centrum Nauki Kopernik. Następnie Hollande spotka się z szefem SLD Leszkiem Millerem. Wieczorem w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski wraz z żoną wydadzą oficjalny obiad na cześć prezydenta Francji.