15 pytań DGP do partii politycznych biorących udział w wyborach

autor: Grzegorz Osiecki, Anna Gielewska24.08.2011, 03:01; Aktualizacja: 24.08.2011, 07:25

Partie unikają najważniejszych dla kraju tematów. Aby zachęcić je do dyskusji, „DGP” wysłał im zestaw pytań dotyczących sposobów rozwiązania najistotniejszych problemów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • aslure(2011-08-24 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    To wszystko nieistotne. Liczy się tylko to kto pierwszy kogo obraził, kto pierwszy kogo pozwał i u kogo byłaby debata gdyby mieli o czym debatować. A ciemny lud się cieszy.

    Odpowiedz
  • Jak żyć Donaldu Tusku ...(2011-08-24 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Donaldu Tusku ..

    JAK ŻYĆ ???

    Odpowiedz
  • tik(2011-08-24 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko okręgi jednomandatowe w wyborach do sejmu, senatu oraz samorządów i koniec mafii partyjnych. Redukcja ilościowa sejmu i senatu do 1/4 obecnych stanów. Służba zdrowia finansowana przez urzędy wojewódzkie i żadnych oddzielnych składek i biurokracji. Wszyscy bez wyjątków podlegać powinni pod jeden ogólny system emerytalno rentowy. Żadnych stanów spoczynku, emerytur mundurowych i innych. Ile składek, taka emerytura wg średniej życia i bez żadnych zezwoleń na pracę bez ograniczeń(stany spoczynku, wojsko itd.).

    Odpowiedz
  • tik(2011-08-24 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    I jeszcze jedno.
    Burmistrzowie, wójtowie, radni, wszelka władza lokalna z wyboru, to praca społeczna z dietami urzędowymi, tak jak w wielu stanach USA!

    Odpowiedz
  • rozsadny(2011-08-24 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    A moze przy emeryturach latwiejsze pytanie pozwalajace zaoszczedzic mld zł
    1. Czy i kiedy likwidacja KRUS
    2. Kiedy likwidacja przywilejów dla gornikow i nauczycieli
    3. Czy zmiana systemu pozwoli na likwidacje ZUS i odkladanie srodkow na kontach indywidualnych

    Odpowiedz
  • GrzegorzZ(2011-08-24 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobre pytania. Niech nikt się nie miga od odpowiedzi.

    Odpowiedz
  • GrzegorzZ(2011-08-24 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma co robić rewolucji tylko systematycznie poprawiać.
    Najnowsze dane GUSu:
    - PKB to 4,4% zobaczcie jakie jest w innych krajach Europejskich!
    - Produkcja przemysłowa tylko w ciągu miesiąca wzrosła z 2% do 3,4%.
    - Przeciętne wynagrodzenie wzrosło a inflacja utrzymuje się na bezpiecznym poziomie. (Niezależny Bank Centralny ostatnio nie interweniował)
    - płaca minimalna systematycznie jest podwyższana, a mimo to bezrobocie utrzymuje się na tym samym poziomie. Czyli nie odstrasza to przedsiębiorców przed zatrudnianiem.
    - PO-PSL w ciągu 12 miesięcy zmniejszyła deficyt o 12 mld! Polskie obligacje sprzedały się na pniu, co zapewniło nam już 90% środków na załatanie dziury budżetowej.
    - obligacje polskie sprzedały się na pniu i już w tym momencie Ministerstwo Finansów już w 90% zaspokoiło tegoroczne potrzeby pożyczkowe.
    - polskie firmy zarobiły w poprzednim roku 56 mld zł
    - 13% wzrost inwestycji w nowe technologie

    Odpowiedz
  • Zadaj Pytanie Premierowi(2011-08-24 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    na stronie Internetowej Premiera Donalda Tuska jest odnośnik z napisem jak w nagłówku . Zadałem pytanie Premierowi Donaldowi Tuskowi -do dziś nie odpowiedział a pytanie brzmiało:

    Wszyscy słyszeliśmy jak PREMIER zapewniał Policje i Wojsko,że uprawnień emerytalnych w trakcie służby się nie zmienia i ,że zmiany mogą dotyczyć nowo wstępujących do służby ,że tak się nie godzi i jest nie fer aby zmieniać zasady gry POdczas w jej trakcie---
    ---lecz już dla Robotników zatrudnionych przez 25 -30 lat w warunkach szczególnych i niebezpiecznych tej miarki nie zastosował . Zmienił Pan ustawę emerytalną nową ustawą POdmostową w trakcie Ich zatrudniania -wstecznie -okradając tak często spracowanych ludzi.

    Doprowadziliście do kompletnego absurdu w którym Miss Fedak całe życie etatowa działaczka PSLu jako kobieta ( w wieku60 lat) odejdzie wcześniej na emeryturę (choć prace o prawdziwych warunkach szkodliwych i niebezpiecznych zna tylko z Internetu) ,--niż ludzie którzy od lat 80 są zatrudnieni na stanowiskach remontowych i eksploatacyjnych przy blokach energetycznych w warunkach dotychczasowo uznawanych za szkodliwe i niebezpieczne i którzy dodatkowo pracowali w przeszłości w czasie ponad ustawowym nawet około 1000 dni czyli 5lat roboczych!!!-co zaświadczam.

    Jeżeli zważycie :

    Przeciwwskazanie lekarskie do wykonywania choćby jednego obowiązku należącego do czynności na zajmowanym stanowisku pracy uzasadnia wypowiedzenie umowy o prace -wyrok Sądu Najwyższego z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 "-
    pracodawcom już często tacy wyeksploatowani pracownicy nie są potrzebni więc co Pana Rząd zamierza z Nimi zrobić - ??? zamierza uruchomić krematoria?
    ---To jest Pańska bezczelność jako Politycznego Oszusta i złodzieja!!! -tym bardziej że za okres studiów Studentów z Pańskiego rocznika macie zaliczany okres do emerytury co tym Bardziej POtęguje Fałszywość z jaką Pan okrada Robotników.!

    Odpowiedz
  • GrzegorzZ(2011-08-24 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    ja przepraszam za mój wpis w punkcie 7 , ale ja jestem bezrobotny, a centrala PO płaci mi po 5 zł za kazdy wpis niezaleznie od tego czy ma sens.
    Ja wiem, ze jestem ociężały umysłowo i nie mam nic sensownego do powiedzenia. Kiedyś chciałem sie zapisać do PiS ale mnie nie przyjęli, bo powiedzieli, że debili nie przyjmują. Doradzili mi bym zapisał sie do PO, bo tam przyjmuja nawet największych idiotów. Mieli racje, PO mnie przyjęło i dalo pracę na forach

    Odpowiedz
  • Leo do GrzegorzaZ(2011-08-24 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nie przepraszaj, nie przepraszaj. To nie Twoja wina GrzegorzuZ, że cieć Graś tak to wymyślił. Ty tylko możesz przepisywać, skoro Tusk zabronił lemingom myśleć samodzielnie. Grunt to dyscyplina.
    P.S. ALA przynajmniej głupot nie przepisuje. Widać, że niektóre lemingi mają swój honor. Szkoda, że jest ich tak mało.

    Odpowiedz