MKiDN złożyło w KPRM wniosek o wpis projektu znowelizowanej ustawy o godle, barwach i hymnie RP oraz o pieczęciach państwowych do Wykazu Prac Legislacyjnych i Programowych Rady Ministrów. Trudno zawyrokować, czy ustawa będzie gotowa na 100-lecie odzyskania niepodległości - poinformował resort.
Reklama

"Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożyło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wniosek o wpis projektu znowelizowanej ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych do Wykazu Prac Legislacyjnych i Programowych Rady Ministrów" - głosi komunikat MKiDN przekazany PAP.

"Obecnie resort kultury oczekuje na informację zwrotną z Kancelarii. Na chwilę obecną trudno zatem zawyrokować, czy ustawa będzie gotowa na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą" - podkreśla resort kultury.

O pracach nad ustawą jako pierwsza poinformowała wtorkowa "Rzeczpospolita". W gazecie napisano, że prace nad ustawą są "na mocno zaawansowanym etapie". Nie wiadomo jednak, jakie będą szczegóły zmian. "Spytaliśmy o to, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi. O tym, że prace toczą się w tajemnicy, może też świadczyć fakt, że resort niezwykle skąpo informuje Komisję Heraldyczną przy MSWiA oraz Polskie Towarzystwo Heraldyczne. A specjaliści z tych gremiów od lat domagają się gruntownej nowelizacji ustawy" - wskazuje "Rzeczpospolita".