Nowe przepisy zaczną obowiązywać już od stycznia 2022 r. A od czerwca zaczną działać dostosowane do nich systemy do składania sprawozdań finansowych w Krajowym Rejestrze Sądowym – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości w odpowiedzi na pytanie DGP
Chodzi o zmiany, które od 1 stycznia 2022 r. wprowadzi nowelizacja z 14 października 2021 r. ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2106). Umożliwią one podpisywanie sprawozdań finansowych nawet przez jednego członka zarządu, jeżeli od pozostałych uzyska on stosowane oświadczenia. Podpisanego na nowych zasadach sprawozdania (niezależnie od tego, za jaki jest okres) nie będzie można jednak od razu po zatwierdzeniu złożyć do Krajowego Rejestru Sądowego. Zgodnie z art. 13 ust. 3 ustawy nowelizującej sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności, skonsolidowane sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności grupy kapitałowej:
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.