Samorządy mają pieniądze z UE na dodatkowe zajęcia z uczniami, ale nie płacą nauczycielom

Niektóre gminy, chcąc uniknąć problemów z zatrudnianiem nauczycieli w unijnych projektach, zlecają im prowadzenie zajęć pozalekcyjnych w ramach tzw. godzin karcianych. Nauczyciele i związkowcy protestują, bo przyjęcie takiego rozwiązania oznacza, że za dodatkową pracę samorząd im nie płaci, mimo że pozyskał na ten cel unijne dofinansowanie.

Na takie rozwiązanie zdecydowała się m.in. gmina Biłgoraj. Na indywidualną pracę z uczniami klas I – III otrzymała z Unii Europejskiej 300 tys. zł. We wszystkich jej szkołach nauczyciele w tym projekcie pracują za darmo. Dodatkowe zajęcia dla dzieci realizują jako godziny karciane.

Pozostało 86% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png