LSE SU POLISH ECONOMIC FORUM 2020

NAJWIĘKSZA KONFERENCJA O POLSCE POZA POLSKĄ RUSZA 7 MARCA

Londyn, 2 marca – W najbliższą sobotę, 7 marca odbędzie się największa organizowana poza granicami kraju konferencja o Polsce. W dziewiątej edycji LSE SU Polish Economic Forum udział weźmie ponad 800 Polaków studiujących na najlepszych brytyjskich uczelniach, a także przedstawiciele instytucji rządowych oraz liderzy biznesu.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są globalne rewolucje. Cztery panele dyskusyjne, które odbędą się w ramach wydarzenia dotyczyć będą radykalnych zmian jakie zachodzą w świecie oraz ich wpływu na gospodarkę i politykę Polski. Wśród tegorocznych panelistów będą m.in. Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, Minister Finansów Tadeusz Kościński, ekonomista Banku Światowego w Pekinie Marcin Piątkowski, twórca Alior Banku Wojciech Sobieraj oraz przedstawiciele takich firm, jak Revolut, Techland, PLL LOT oraz funduszy private equity.

Musimy poważanie zastanowić się jak reagować na rewolucje dookoła nas. Na razie studiujemy, ale niedługo nasze pokolenie będzie musiało mierzyć się z wyzwaniami. Dlatego tak ważny jest dla nas dialog z obecnymi liderami i pokazanie im, że nasz głos ma znaczenie i jest konstruktywny – powiedziała Marisa Korpała, współprzewodnicząca stowarzyszenia Polish Business Society, które organizuje Forum.

W Wielkiej Brytanii studiuje ponad 7.000 Polaków. Nasza społeczność ma wielki potencjał. W żadnym innym miejscu dialog z młodym pokoleniem nie jest prowadzony na tak szeroką skalę, jak na Polish Economic Forum – dodał Michał Szczotka, współprzewodniczący Polish Business Society.

Organizatorem konferencji jest LSE SU Polish Business Society, stowarzyszenie studentów London School of Economics and Political Science, jednej z najlepszych uczelni wyższych na świecie. Już po raz trzeci, partnerem merytorycznym konferencji jest czołowa firma doradztwa strategicznego Bain & Company.

Cieszymy się, że możemy wspierać tak ambitne inicjatywy jak LSE SU Polish Economic Forum. Jestem pod ogromnym wrażeniem pasji z jaką studenci LSE angażują się w organizację tego unikalnego wydarzenia. Udział w tegorocznej edycji potwierdzili imponujący paneliści, więc zapowiadają się bardzo interesujące dyskusje. Będzie to też świetna okazja do nawiązania bliższych relacji – powiedział Jacek Poświata, partner zarządzający w Bain & Company Poland/CEE.

Istotnym elementem Forum, każdego roku cieszącym się ogromnym zainteresowaniem, jest konkurs dla młodych polskich przedsiębiorców – ł.pitch. Spośród dziesiątek polskich startupów jury wyłoni autora najbardziej interesującego projektu, który oprócz nagrody pieniężnej będzie miał niepowtarzalną okazję, aby zaprezentować swój pomysł zgromadzonym na forum inwestorom.

Patronami medialnymi LSE SU Polish Economic Forum 2020 są: Magazyn Forbes, Rzeczpospolita, Business Insider Polska, Dziennik Gazeta Prawna, Newsweek, Wprost, Harvard Business Review Polska, ISBnews, TOK FM, Do Rzeczy oraz Londynek.net.
Szczegółowe informacje dotyczące Forum wraz z opisami paneli są dostępne są na stronie http://www.polisheconomicforum.org/.


W razie pytań proszę o kontakt:
Maciej Śmigaj
Secretary/Head of Media
LSE SU Polish Business Society
e-mail: m.smigaj@polish-business.org
+48725424421

Źródło: Inne

Artykuł z dnia: 2020-03-02, ostatnia aktualizacja: 2020-03-02 16:50

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Infor Biznes Sp. z o.o.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Infor Biznes Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.